Kategooria arutelu:Laev

Allikas: Mereviki

Siia oleks vaja tekitada kategooriate hierarhia laevatüüpide ja päritolu kaupa. Muidu on eraldi Laev, Reisilaevad, Kiirlaevad, vaja oleks veel Reisilaevade alla Eesti reisilaevad jne. Sama kategooriate hierarhiaprobleem on veel nt Veespordialad>Purjetamine või Laevaehitus, kuhu olen pannud kõik, mis vähegi laeva küljes on. Madli 29. detsember 2010, kell 23:54 (EET)

Kas Vikipeediast on näide võtta? Ma ei tea, kuidas alamkategooriaid teha. Mairold 30. detsember 2010, kell 09:13 (EET)

Ilmneb, et ka alamkategooriaks on vaja malli. Üks hierarhia näide on

Selleks, et viia üks kategooria teise (kõrgema) kategooria alla (alamkategooriaks), tuleb kirjutada tulevase alamkategooria lehele [[Kategooria:Kõrgemkategooria]] (see on näide lihtsalt). Tegin kategooria Eesti reisilaevad kategooria Reisilaevad alamkategooriaks. Sobib nii? Tauri 2. jaanuar 2011, kell 16:00 (EET)
Sobib. Samuti oleks vaja Merendusajakirjade alamkategooriaks teha Eesti merendusajakirjad, edaspidi oleks vaja sadamaid samuti liigitada nagu Vikipeedias. Mitmesuguste laevatüüpide kaupa liigitamise vajadus tuleb sedamööda, kuidas neid laevade artikleid juurde tekib. Need seisavad ka enamjaolt laeva üldandmete malli puudumise taga. Madli 2. jaanuar 2011, kell 23:41 (EET)
Tekkis küsimus. Kas artikkel peaks asuma ainult võimalikult madala kategooria all või topelt nii allkategoorias kui ka põhikategoorias. Näiteks REGINA BALTICA. Asub ta kategoorias Eesti reisilaevad. Kas ta peaks olema ka kõrgemas kategoorias Reisilaevad? Mina isiklikult pooldan seda ühekordset kategoriseerimist ehk ühe põhikategooria piires esineks antud artikkel vaid ühes allkategoorias või allkategooria puudumisel põhikategoorias. Tauri 3. jaanuar 2011, kell 13:30 (EET)
Mul tekkis hoopis küsimus, et miks Eesti reisilaevu jm samasisulist (Eesti mereajakirjad jne) eraldi välja tuua, kui mereviki on eelkõige eestikeskne (kuigi merendus ju globaalne ja naaberriikidega ühine asi, piiri taha kiikamisest me ei pääse niiehknaa). Eesti laevu ju enamuses, piiritagused on erandid, mida võiks allkategooria(te)ga määrata. Samas ei ole ma end kategooriamaailmaga väga kurssi viinud, see nõuab süsteemset ja pidevat haldamist. Mairold 4. jaanuar 2011, kell 08:59 (EET)
Kas peaks siis näiteks Eesti reisilaevade asemel tegema kategooria Välismaised reisilaevad vms? Tauri 4. jaanuar 2011, kell 13:26 (EET)
Nõus Tauriga, et artikkel võiks olla võimalikult madalas kategoorias ja nende artiklite kategooria olla nähtav järgmises kategoorias, nagu sadamate näide eespool. Arvan, et kümmekond artiklit Eesti merendusajakirjade kohta vääriks küll omaette alamkategooriat, sest kategooriasse Merendusajakirjad läheksid need teised, mille kohta juba on mõni artikkel, aga seda tuleks täiendada nende ajakirjadega Põhjamaadest ja mujaltki maailmast, mida näiteks praegustes merendusettevõtetes loetakse. Eesti reisilaevade alamkategoorias oleks rohkem kui paarkümmend laeva. Neid teisi, mis on Eestiga seotud, on juba praegu mõni, nt Superseacat. Arvan, et pikad loendid ei ole nii ülevaatlikud, sellepärast võiks kategooriad korralikuks kataloogiks liigendada. Aga seda peaks ehk arutama. Mul on eeskätt võõrkeelsetes vikides kategooriatest abi olnud - on näha, millised artiklid on samal teemal veel olemas. On juhtunud, et asi, mida otsin, ei pruugi olla selle nimetuse all, mille järgi ma otsisin, sest teema on liigendatud mitmeks eraldi artikliks, aga kategooria juhatab õige artikli juurde. Madli 4. jaanuar 2011, kell 23:13 (EET)
Teeme siis nii, kategooriaid ikka vaja ja nagu ma ennist ütlesin, tihti ei saagi artikleid koostades selget piiri tõmmata, kas teema puudutab Eestit või mitte (mereleksikon 1996 samuti ju piiritaguseid teemasid täis). Jäävad siis alamkategooriad Eestiga seonduvalt, asi selgem. Hea on asju arutada. Mairold 5. jaanuar 2011, kell 08:51 (EET)