Erinevus lehekülje "Ahtritraalimine" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''ahtritraalimine''' - traalpüügi viis, kui traalnoot lastakse vette ning hiivatakse pardale ahtrist. Ahtritraaleritel on selleks ahtri töötekilt vette ulatuv kaldtee - slipp. Ahtritr...)
 
P (8 redaktsiooni)
 
(ei näidata 3 kasutaja 7 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''ahtritraalimine''' - traalpüügi viis, kui traalnoot lastakse vette ning hiivatakse pardale ahtrist. Ahtritraaleritel on selleks ahtri töötekilt vette ulatuv kaldtee - slipp. Ahtritraalimine hakkas arenema 1950ndail. Nüüdisajal on ahtritraalimine suurtel traaleritel valdav püügiviis; kasutatakse sügavus- ja põhjatraalnoote. Nüüdisaegseid traalimisseadmed käsitsetakse juhtpuldi abil. Võrreldes pardatraalimisega võimaldab ahtritraalimine kasutada suuremaid traalnoote. Ahtritraalimine on pardatraalimisest ilmast vähem sõltuv, püüda saab ka kuni 10 palliga, traalnoota hiivata soovitatakse kuni 8 palliga. Et kala täis mitmekümnetonnine traalnoot tormis laeva kõikudes traalivaiereid katki ei rebiks, peab laev traalnooda hiivamisel seisma emma-kumma pardaga vastu lainet.  
+
'''Ahtritraalimine''' on [[traalpüük|traalpüügi]] viis, kui [[traalnoot]] lastakse vette ning hiivatakse [[parras|pardale]] [[ahter|ahtrist]].
 +
 
 +
Ahtritraaleritel on selleks ahtri [[tekk|töötekilt]] vette ulatuv kaldtee - [[slipp]]. Ahtritraalimine hakkas arenema 1950ndail aastail. Nüüdisajal on ahtritraalimine suurtel [[traaler]]itel valdav püügiviis; kasutatakse sügavus- ja põhjatraalnoote. Nüüdisaegseid traalimisseadmed käsitsetakse juhtpuldi abil.
 +
 
 +
Võrreldes pardatraalimisega võimaldab ahtritraalimine kasutada suuremaid traalnootasid. Ahtritraalimine on ilmast vähem sõltuv kui [[pardatraalimine]]. Püüda saab ka kuni 10 [[pall]]iga, traalnoota hiivata soovitatakse kuni 8 palliga. Et kala täis mitmekümnetonnine traalnoot tormis laeva kõikudes traalivaiereid katki ei rebiks, peab laev traalnooda hiivamisel seisma emma-kumma pardaga vastu lainet.  
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, Tallinn 1996
+
{{mereleksikon}}
  
[[Pilt:ahtritraalimine2|thumb|left.jpg]]
+
[[Kategooria:Kalapüük]]
[[Pilt:ahtritraalimine3|thumb|left.jpg]]
 

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 16:11

Ahtritraalimine on traalpüügi viis, kui traalnoot lastakse vette ning hiivatakse pardale ahtrist.

Ahtritraaleritel on selleks ahtri töötekilt vette ulatuv kaldtee - slipp. Ahtritraalimine hakkas arenema 1950ndail aastail. Nüüdisajal on ahtritraalimine suurtel traaleritel valdav püügiviis; kasutatakse sügavus- ja põhjatraalnoote. Nüüdisaegseid traalimisseadmed käsitsetakse juhtpuldi abil.

Võrreldes pardatraalimisega võimaldab ahtritraalimine kasutada suuremaid traalnootasid. Ahtritraalimine on ilmast vähem sõltuv kui pardatraalimine. Püüda saab ka kuni 10 palliga, traalnoota hiivata soovitatakse kuni 8 palliga. Et kala täis mitmekümnetonnine traalnoot tormis laeva kõikudes traalivaiereid katki ei rebiks, peab laev traalnooda hiivamisel seisma emma-kumma pardaga vastu lainet.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.