Erinevus lehekülje "Jõelaev" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
1. rida: 1. rida:
'''Jõelaev''' on sisevetel sõitmiseks määratud [[laev]]. Jõelaevadel on suhteliselt väike [[süvis]] ning [[merelaev]]adega võrreldes nõrgem [[laevakere|kere]] ja väiksema võimsusega [[jõuseade]]. On iseliikuvaid ja veetavaid jõelaevu. Tõukurlaevad (võimsusega kuni 5000 kW) toimetavad sisevetel edasi [[praam]]ikogumeid kandevõimega kuni 30000 tonni. Mõned jõelaevad on tugevdatud kerega, et soodsa ilmaga sõita ka merel.
+
'''Jõelaev''' on sisevetel sõitmiseks määratud [[laev]]. Jõelaevadel on suhteliselt väike [[süvis]] ning [[merelaev]]adega võrreldes nõrgem [[laevakere|kere]] ja väiksema võimsusega [[jõuseade]]. On iseliikuvaid ja veetavaid jõelaevu. Tõukurlaevad (võimsusega kuni 5000 kW) toimetavad sisevetel edasi [[praam]]ikogumeid kandevõimega kuni 30 000 tonni. Mõned jõelaevad on tugevdatud kerega, et soodsa ilmaga sõita ka merel.
  
Autor: Enn Oja
+
==Vaata ka==
 +
[[Jõgi-meri-tüüpi laev]]
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Laevatüübid]]

Redaktsioon: 6. november 2014, kell 01:40

Jõelaev on sisevetel sõitmiseks määratud laev. Jõelaevadel on suhteliselt väike süvis ning merelaevadega võrreldes nõrgem kere ja väiksema võimsusega jõuseade. On iseliikuvaid ja veetavaid jõelaevu. Tõukurlaevad (võimsusega kuni 5000 kW) toimetavad sisevetel edasi praamikogumeid kandevõimega kuni 30 000 tonni. Mõned jõelaevad on tugevdatud kerega, et soodsa ilmaga sõita ka merel.

Vaata ka

Jõgi-meri-tüüpi laev

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.