Erinevus lehekülje "Jahikiil" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
1. rida: 1. rida:
'''Jahikiil''' on uimetaoline moodustis kiil[[jaht|jahi]] veealuses osas, mille ülesanne on tagada jahi küllaldane [[püstivus]] ja suurendada tema külgtakistuspinda. Jahikiil koosneb jahikiilu allosas paiknevast (tinast, malmist vms) raskuskiilust, mis kinnitatakse poltidega [[emapuu]] külge, ning nende vahel paiknevast täitepuidust. Jahikiilu eritüüp on pirnkiil (tilkkiil), mille puhul polte ja täitepuitu asendab metallplaat, selle külge kinnitatud raskuskiilule on antud voolujoonelise veetilga kuju. Uusimaid kiile (liikuvkiile) saab vastavalt jahi tasakaalustamisvajadusele liigutada.
+
'''Jahikiil''' on uimetaoline moodustis [[kiil]][[jaht|jahi]] veealuses osas, mille ülesanne on tagada jahi küllaldane [[püstivus]] ja suurendada tema külgtakistuspinda. Jahikiil koosneb jahikiilu allosas paiknevast (tinast, malmist vms) raskuskiilust, mis kinnitatakse poltidega [[emapuu]] külge, ning nende vahel paiknevast täitepuidust. Jahikiilu eritüüp on pirnkiil (tilkkiil), mille puhul polte ja täitepuitu asendab metallplaat, selle külge kinnitatud raskuskiilule on antud voolujoonelise veetilga kuju. Uusimaid kiile (liikuvkiile) saab vastavalt jahi tasakaalustamisvajadusele liigutada.
 
 
Autor: Enn Oja
 
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
  
[[Kategooria:Jahiehitus]]
+
[[Kategooria:Jaht]]

Redaktsioon: 3. jaanuar 2014, kell 17:41

Jahikiil on uimetaoline moodustis kiiljahi veealuses osas, mille ülesanne on tagada jahi küllaldane püstivus ja suurendada tema külgtakistuspinda. Jahikiil koosneb jahikiilu allosas paiknevast (tinast, malmist vms) raskuskiilust, mis kinnitatakse poltidega emapuu külge, ning nende vahel paiknevast täitepuidust. Jahikiilu eritüüp on pirnkiil (tilkkiil), mille puhul polte ja täitepuitu asendab metallplaat, selle külge kinnitatud raskuskiilule on antud voolujoonelise veetilga kuju. Uusimaid kiile (liikuvkiile) saab vastavalt jahi tasakaalustamisvajadusele liigutada.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.