Erinevus lehekülje "Laevandus" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(Uus lehekülg: ''''Laevandus''' on laevade kasutamine inimeste ja lasti veoks. Eristatakse jõe-, järve- ja merelaevandust. Viimane jaguneb rannasõiduks ehk kabotaažiks ning välissõiduk...')
 
(kategooria)
 
1. rida: 1. rida:
'''Laevandus''' on laevade kasutamine inimeste ja [[last]]i veoks. Eristatakse jõe-, järve- ja merelaevandust. Viimane jaguneb rannasõiduks ehk kabotaažiks ning välissõiduks (sõit välismaistesse sadamatesse), tramplaevanduseks ([[tramplaev]]) ja liinilaevanduseks. Laevandust iseloomustavad laevade kogukandevõime ([[dedveit]]), kogutonnaaž ([[mahutavus]]), vedude maht (kogutonnides) ja kaubakäive (tonnmiilides).
+
'''Laevandus''' on laevade kasutamine inimeste ja [[last]]i veoks. Eristatakse jõe- ja järve- ehk sisevete laevandust ning merelaevandust.
 +
 
 +
Merelaevandus jaguneb rannasõiduks ehk kabotaažiks ning välissõiduks (sõit välismaistesse sadamatesse). Laevade kasutusviisi järgi jaguneb laevandus tramplaevanduseks ([[tramplaev]]) ja liinilaevanduseks. Laevandust iseloomustavad laevade kogukandevõime ([[dedveit]]), kogutonnaaž ([[mahutavus]]), vedude maht (kogutonnides) ja kaubakäive (tonnmiilides).
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Laevandus]]

Viimane redaktsioon: 8. oktoober 2019, kell 00:53

Laevandus on laevade kasutamine inimeste ja lasti veoks. Eristatakse jõe- ja järve- ehk sisevete laevandust ning merelaevandust.

Merelaevandus jaguneb rannasõiduks ehk kabotaažiks ning välissõiduks (sõit välismaistesse sadamatesse). Laevade kasutusviisi järgi jaguneb laevandus tramplaevanduseks (tramplaev) ja liinilaevanduseks. Laevandust iseloomustavad laevade kogukandevõime (dedveit), kogutonnaaž (mahutavus), vedude maht (kogutonnides) ja kaubakäive (tonnmiilides).

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.