Erinevus lehekülje "Mereveondus" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''mereveondus''' (/meretransport) - veonduse mahukamaid ja odavamaid liike maailmas, hõlmab inimeste ja kauba vedu ookeanidel ja meredel. Meritsi on võimalik vedada igasuguseid veoseid....)
 
P (4 redaktsiooni)
 
(ei näidata 2 kasutaja 3 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''mereveondus''' (/meretransport) - veonduse mahukamaid ja odavamaid liike maailmas, hõlmab inimeste ja kauba vedu ookeanidel ja meredel. Meritsi on võimalik vedada igasuguseid veoseid. Liigiti jaguneb mereveondus juhu- ja liinilaevanduseks, ranna- ja välisvedudeks. Mereveonduse mahtu väljendatakse tonnmiilides ja kogutonnides. Maailma mereveonduse valdava osa moodustab vedellast, maagid, vili, süsi, väetised. Segalasti on viimasel ajal hakatud rohkem vedama kastveosena (konteinerites), mis lihtsustab ning kiirendab kauba lastimist ja järgnevat kättetoimetamist. Mereveonduse areng on sõltuvuses veovahendusteenuste nõudmise ja pakkumise vahekorrast maailmaturul (/prahiturul).  
+
'''Mereveondus''', ka '''meretransport''' on veonduse mahukamaid ja odavamaid liike maailmas, mis hõlmab inimeste ja kauba vedu ookeanidel ja meredel.
  
Autor: Enn Oja
+
Meritsi on võimalik vedada igasuguseid veoseid. Liigiti jaguneb mereveondus juhu- ja liinilaevanduseks, ranna- ja välisvedudeks. Mereveonduse mahtu väljendatakse tonnmiilides ja kogutonnides. Maailma mereveonduse valdava osa moodustab vedellast, maagid, vili, süsi, väetised. Segalasti on viimasel ajal hakatud rohkem vedama [[konteiner]]ites, mis lihtsustab ning kiirendab kauba [[lastimine|lastimist]] ja järgnevat kättetoimetamist. Mereveonduse areng on sõltuvuses veovahendusteenuste nõudmise ja pakkumise vahekorrast maailmaturul (ka prahiturul).
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Meretransport]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 18:15

Mereveondus, ka meretransport on veonduse mahukamaid ja odavamaid liike maailmas, mis hõlmab inimeste ja kauba vedu ookeanidel ja meredel.

Meritsi on võimalik vedada igasuguseid veoseid. Liigiti jaguneb mereveondus juhu- ja liinilaevanduseks, ranna- ja välisvedudeks. Mereveonduse mahtu väljendatakse tonnmiilides ja kogutonnides. Maailma mereveonduse valdava osa moodustab vedellast, maagid, vili, süsi, väetised. Segalasti on viimasel ajal hakatud rohkem vedama konteinerites, mis lihtsustab ning kiirendab kauba lastimist ja järgnevat kättetoimetamist. Mereveonduse areng on sõltuvuses veovahendusteenuste nõudmise ja pakkumise vahekorrast maailmaturul (ka prahiturul).

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.