Erinevus lehekülje "Päästeparv" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
1. rida: 1. rida:
'''päästeparv''' on uppumatu parv mereõnnetuse puhuks, ühispäästevahend laevadel, puurimis- ja pumpamislavadel. Nüüdisajal kasutatakse peamiselt täispuhutavaid parvi mahutavusega 6-25 inimest. Vette sattudes täituvad selliste päästeparvede õhukambrid õhu või gaasiga ise. Päästeparved on kaetud varikattega (tendiga), päästekastis on signaalvahendid, magevee, toidu- ja ravimivaru. Vähemtõhusad on kergsulameist või plastist jäigad päästeparved.
+
'''Päästeparv''' on uppumatu parv mereõnnetuse puhuks, ühispäästevahend [[laev]]adel, puurimis- ja pumpamislavadel. Nüüdisajal kasutatakse peamiselt täispuhutavaid parvi mahutavusega 6-25 inimest. Vette sattudes täituvad selliste päästeparvede õhukambrid õhu või gaasiga ise. Päästeparved on kaetud varikattega (tendiga), päästekastis on signaalvahendid, magevee-, toidu- ja ravimivaru. Vähemtõhusad on kergsulameist või plastist jäigad päästeparved.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{Mereleksikon}}
  
 
<gallery>
 
<gallery>
10. rida: 10. rida:
 
Pilt:pxxsteparv3.jpg
 
Pilt:pxxsteparv3.jpg
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
 +
[[Kategooria:Päästevahendid]]

Redaktsioon: 22. november 2012, kell 00:04

Päästeparv on uppumatu parv mereõnnetuse puhuks, ühispäästevahend laevadel, puurimis- ja pumpamislavadel. Nüüdisajal kasutatakse peamiselt täispuhutavaid parvi mahutavusega 6-25 inimest. Vette sattudes täituvad selliste päästeparvede õhukambrid õhu või gaasiga ise. Päästeparved on kaetud varikattega (tendiga), päästekastis on signaalvahendid, magevee-, toidu- ja ravimivaru. Vähemtõhusad on kergsulameist või plastist jäigad päästeparved.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.