Erinevus lehekülje "Prahikiri" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(Uus lehekülg: ''''Prahikiri''', ka tšarter on prahivõtja (laevaomaniku) ja prahtija (lastiomaniku) vahel sõlmitav mereveoleping kogu laeva või selle osa andmisest prahtija käsutusse kaubav...')
 
1. rida: 1. rida:
'''Prahikiri''', ka tšarter on prahivõtja (laevaomaniku) ja prahtija (lastiomaniku) vahel sõlmitav mereveoleping kogu laeva või selle osa andmisest prahtija käsutusse kaubaveoks. Eristatakse reisi prahikirja, ajaprahingut ja ''bare boat charter''’it. Olenevalt lasti liigist, veotingimustest ja –geograafiast on kasutusel tüüpprahikirjad, mida tuntakse koondnimetuse all (nt „Gencon“ segakaubaveoks, „Baltime“ ajaprahinguks, „Baltwood“ metsamaterjali veoks Läänemeremaadest ja Norrast Suurbritanniasse). Peale andmete laeva, lasti, veopiirkonna jm kohta sisaldab prahikiri klausleid streigi, sõja, jää, deviatsiooni jm puhuks. Prahikirja sõlmimist nimetatakse prahtimiseks ehk prahinguks. Prahikiri on mereveolepingu vanimaid vorme.
+
'''Prahikiri''', ka tšarter on prahivõtja (laevaomaniku) ja prahtija (lastiomaniku) vahel sõlmitav mereveoleping kogu laeva või selle osa andmisest prahtija käsutusse kaubaveoks. Eristatakse reisi prahikirja, ajaprahingut ja ''bare boat charter''’it. Olenevalt lasti liigist, veotingimustest ja –geograafiast on kasutusel tüüpprahikirjad, mida tuntakse koondnimetuse all (nt „Gencon“ segakaubaveoks, „Baltime“ ajaprahinguks, „Baltwood“ metsamaterjali veoks Läänemeremaadest ja Norrast Suurbritanniasse). Peale andmete laeva, lasti, veopiirkonna jm kohta sisaldab prahikiri klausleid streigi, sõja, jää, deviatsiooni jm puhuks. [[Prahikiri|Prahikirja]] sõlmimist nimetatakse prahtimiseks ehk prahinguks. Prahikiri on mereveolepingu vanimaid vorme.
  
 
{{Mereleksikon}}
 
{{Mereleksikon}}

Redaktsioon: 19. aprill 2016, kell 09:44

Prahikiri, ka tšarter on prahivõtja (laevaomaniku) ja prahtija (lastiomaniku) vahel sõlmitav mereveoleping kogu laeva või selle osa andmisest prahtija käsutusse kaubaveoks. Eristatakse reisi prahikirja, ajaprahingut ja bare boat charter’it. Olenevalt lasti liigist, veotingimustest ja –geograafiast on kasutusel tüüpprahikirjad, mida tuntakse koondnimetuse all (nt „Gencon“ segakaubaveoks, „Baltime“ ajaprahinguks, „Baltwood“ metsamaterjali veoks Läänemeremaadest ja Norrast Suurbritanniasse). Peale andmete laeva, lasti, veopiirkonna jm kohta sisaldab prahikiri klausleid streigi, sõja, jää, deviatsiooni jm puhuks. Prahikirja sõlmimist nimetatakse prahtimiseks ehk prahinguks. Prahikiri on mereveolepingu vanimaid vorme.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.