Erinevus lehekülje "Radarmärkur" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(toim)
1. rida: 1. rida:
'''radarmärkur''' - seade radari abil saadud andmete töötlemiseks laevade kokkupõrke vältimiseks jt suhtelisel liikumisel põhinevate ülesannete lahendamiseks. Teabeanduriteks on radar, vurrkompass, logi või nüüdisajal viimaste asemel GPS. Saadud andmed kujutatakse ringlaotuskuvaril tõelise ja suhtelise liikumise jõujoonte, märkide ja alade abil. Radarmärkur on võimeline avastama sihtmärki ning hindama temaga kokkupõrke võimalust, jälgima korraga mitutkümmet sihtmärki ning arvestama välja nende liikumisandmeid, läbi mängima võimalikku põikamist ning hindama selle tagajärgi. Esimene radarmärkur loodi 1961.a Deccas [deka].
+
'''Radarmärkur''' (inglise ''Automatic Radar Plotting Aid - ARPA'') on seade [[radar]]i abil saadud andmete töötlemiseks [[laev]]ade kokkupõrke vältimiseks ja teistel suhtelisel liikumisel põhinevate ülesannete lahendamiseks. Teabeanduriteks on radar, [[vurrkompass]], [[logi]] või nüüdisajal viimaste asemel [[GPS]]. Saadud andmed kujutatakse ringlaotuskuvaril tõelise ja suhtelise liikumise jõujoonte, märkide ja alade abil. Radarmärkur on võimeline avastama sihtmärki ning hindama temaga kokkupõrke võimalust, jälgima korraga mitutkümmet sihtmärki ning arvestama välja nende liikumisandmeid, läbi mängima võimalikku põikamist ning hindama selle tagajärgi. Esimene radarmärkur loodi 1961. aastal Deccas.
  
Autor: Enn Oja
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Navigatsioon]]

Redaktsioon: 6. jaanuar 2014, kell 20:42

Radarmärkur (inglise Automatic Radar Plotting Aid - ARPA) on seade radari abil saadud andmete töötlemiseks laevade kokkupõrke vältimiseks ja teistel suhtelisel liikumisel põhinevate ülesannete lahendamiseks. Teabeanduriteks on radar, vurrkompass, logi või nüüdisajal viimaste asemel GPS. Saadud andmed kujutatakse ringlaotuskuvaril tõelise ja suhtelise liikumise jõujoonte, märkide ja alade abil. Radarmärkur on võimeline avastama sihtmärki ning hindama temaga kokkupõrke võimalust, jälgima korraga mitutkümmet sihtmärki ning arvestama välja nende liikumisandmeid, läbi mängima võimalikku põikamist ning hindama selle tagajärgi. Esimene radarmärkur loodi 1961. aastal Deccas.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.