Erinevus lehekülje "Trimm" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(toim)
P
2. rida: 2. rida:
 
'''Trimm''' (hollandi ''trim'') on [[laev]]a asend vaikses vees.
 
'''Trimm''' (hollandi ''trim'') on [[laev]]a asend vaikses vees.
  
Trimmi iseloomustavad laeva [[süvis]], [[pikikalle|piki-]] ja [[põikikalle]]. Piki- ja põikikaldeta laev on "tasasel [[kiil]]ul". Kui [[ahter|ahtris]] on süvis suurem kui [[vöör]]is, on põikikalle ahtrisse, ning vastupidi. Külje poole kaldunud laev on põikikaldu ehk [[kreen]]is. Trimm ja selle muutumine mõjutavad laeva [[käikuvus]]t, juhitavust ja teisi mereomadusi.
+
Trimmi iseloomustavad laeva [[süvis]], [[pikikalle|piki-]] ja põikikalle. Piki- ja põikikaldeta laev on "tasasel [[kiil]]ul". Kui [[ahter|ahtris]] on süvis suurem kui [[vöör]]is, on põikikalle ahtrisse, ning vastupidi. Külje poole kaldunud laev on põikikaldu ehk [[kreen]]is. Trimm ja selle muutumine mõjutavad laeva [[käikuvus]]t, juhitavust ja teisi mereomadusi.
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
  
 
[[Kategooria:Laeva meresõidomadused]]
 
[[Kategooria:Laeva meresõidomadused]]

Redaktsioon: 22. veebruar 2014, kell 03:05

Trimm (hollandi trim) on laeva asend vaikses vees.

Trimmi iseloomustavad laeva süvis, piki- ja põikikalle. Piki- ja põikikaldeta laev on "tasasel kiilul". Kui ahtris on süvis suurem kui vööris, on põikikalle ahtrisse, ning vastupidi. Külje poole kaldunud laev on põikikaldu ehk kreenis. Trimm ja selle muutumine mõjutavad laeva käikuvust, juhitavust ja teisi mereomadusi.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.