Erinevus lehekülje "Aastaraamat" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P
P
 
1. rida: 1. rida:
 
'''Aastaraamat''' on:
 
'''Aastaraamat''' on:
#koguteos, mis käsitleb mingi organisatsiooni tegevust aastate kaupa. [[Purjesport|Purjespordis]] hõlmab aastaraamat tavaliselt [[jahtklubi]] liikmete ja [[jaht]]ide nimekirja, ülevaadet korraldatud võistlustest (väljavõtteid võistlusprotokollidest), kirjutisi jahiehituse ja purjespordi ajaloost jms. Eestis on selliseid kõige rohkem välja andnud [[Eestimaa Merejahtklubi]] (viimane 1939. aastal). Aastatel 1936-1938 ilmus ka kord aastas [[Tallinna Merekooli Lõpetanud Kaugsõidukaptenite ühing]]u väljaandel [[Eesti laevanduse aastaraamat]] (toimetajad [[August Gustavson]] ja [[Evald Past]]), mis sisaldab ülevaateid laevastiku ja [[sadam]]ate arengust, [[rahvusvaheline mereõigus|rahvusvaheliset mereõigusest]], [[merekool]]idest ja muust merega seostuvaist ainevaldadest. Selle jätkuna ilmus Rootsis 1949. aastal "Eesti laevanduse aastaraamat 1948-1949", mis kajastab peamiselt Eesti pagulaslaevandusega seonduvat. Eesti esimene pärastsõjaaegne laevanduse aastaraamat ilmus 1995. aastal.
+
#koguteos, mis käsitleb mingi organisatsiooni tegevust aastate kaupa. [[Purjesport|Purjespordis]] hõlmab aastaraamat tavaliselt [[jahtklubi]] liikmete ja [[jaht]]ide nimekirja, ülevaadet korraldatud võistlustest (väljavõtteid võistlusprotokollidest), kirjutisi jahiehituse ja purjespordi ajaloost jms. Eestis on selliseid kõige rohkem välja andnud [[Eestimaa Merejahtklubi]] (viimane 1939. aastal). Aastatel 1936-1938 ilmus ka kord aastas [[Tallinna Merekooli Lõpetanud Kaugsõidukaptenite Ühing]]u väljaandel [[Eesti laevanduse aastaraamat]] (toimetajad [[August Gustavson]] ja [[Evald Past]]), mis sisaldab ülevaateid laevastiku ja [[sadam]]ate arengust, [[rahvusvaheline mereõigus|rahvusvaheliset mereõigusest]], [[merekool]]idest ja muust merega seostuvaist ainevaldadest. Selle jätkuna ilmus Rootsis 1949. aastal "Eesti laevanduse aastaraamat 1948-1949", mis kajastab peamiselt Eesti pagulaslaevandusega seonduvat. Eesti esimene pärastsõjaaegne laevanduse aastaraamat ilmus 1995. aastal.
 
#teatmik [[looded|loodete]] ja taevakehade liikumise kohta, näiteks "Морской Астрономический Ежегодник", "Brown's Nautical Almanac", "Reed's Nautical Almanac", "Admiralty Tide Tables", "The Astronomical Almanac". Nüüdisajal levitatakse seda teavet ka elektrooniliselt.
 
#teatmik [[looded|loodete]] ja taevakehade liikumise kohta, näiteks "Морской Астрономический Ежегодник", "Brown's Nautical Almanac", "Reed's Nautical Almanac", "Admiralty Tide Tables", "The Astronomical Almanac". Nüüdisajal levitatakse seda teavet ka elektrooniliselt.
  

Viimane redaktsioon: 16. november 2015, kell 01:31

Aastaraamat on:

  1. koguteos, mis käsitleb mingi organisatsiooni tegevust aastate kaupa. Purjespordis hõlmab aastaraamat tavaliselt jahtklubi liikmete ja jahtide nimekirja, ülevaadet korraldatud võistlustest (väljavõtteid võistlusprotokollidest), kirjutisi jahiehituse ja purjespordi ajaloost jms. Eestis on selliseid kõige rohkem välja andnud Eestimaa Merejahtklubi (viimane 1939. aastal). Aastatel 1936-1938 ilmus ka kord aastas Tallinna Merekooli Lõpetanud Kaugsõidukaptenite Ühingu väljaandel Eesti laevanduse aastaraamat (toimetajad August Gustavson ja Evald Past), mis sisaldab ülevaateid laevastiku ja sadamate arengust, rahvusvaheliset mereõigusest, merekoolidest ja muust merega seostuvaist ainevaldadest. Selle jätkuna ilmus Rootsis 1949. aastal "Eesti laevanduse aastaraamat 1948-1949", mis kajastab peamiselt Eesti pagulaslaevandusega seonduvat. Eesti esimene pärastsõjaaegne laevanduse aastaraamat ilmus 1995. aastal.
  2. teatmik loodete ja taevakehade liikumise kohta, näiteks "Морской Астрономический Ежегодник", "Brown's Nautical Almanac", "Reed's Nautical Almanac", "Admiralty Tide Tables", "The Astronomical Almanac". Nüüdisajal levitatakse seda teavet ka elektrooniliselt.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.