Erinevus lehekülje "Akvaplaan" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (5 redaktsiooni)
 
(ei näidata ühe teise kasutaja üht vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Akvaplaan''' (<lad ''aqua'' ’vesi’ + ''planum'' ’tasapind’), mootorpaadi või kaatri järel veetav rõhttüürina toimiv metall-, plast- või puittiib, millest kinni hoidev akvalangist saab tiiba pöörates oma sukeldumissügavust reguleerida. Akvaplaani rakendatakse veealustel otsingutel ja allveearheoloogias, sest edasiliikumise peale jõudu kulutamata suudab akvalangist säästlikult hingates jälgida veekogu põhja pika aja jooksul. Ühtlasi kaob vajadus vee all iseseisvalt orienteeruda. Plaadikujulist akvapaani – diskoplaani – kasutatakse ka mootorpaadi järel vee peal liuglemiseks.
+
'''Akvaplaan''' (ladina ''aqua'' ’vesi’ + ''planum'' ’tasapind’) on [[mootorpaat|mootorpaadi]] või [[kaater|kaatri]] järel veetav rõhttüürina toimiv metall-, plast- või puittiib, millest kinni hoidev akvalangist saab tiiba pöörates oma sukeldumissügavust reguleerida. Akvaplaani rakendatakse veealustel otsingutel ja allveearheoloogias, sest edasiliikumise peale jõudu kulutamata suudab akvalangist säästlikult hingates jälgida veekogu põhja pika aja jooksul. Ühtlasi kaob vajadus vee all iseseisvalt orienteeruda. Plaadikujulist akvapaani – diskoplaani – kasutatakse ka mootorpaadi järel vee peal liuglemiseks.
  
 
{{Mereleksikon}}
 
{{Mereleksikon}}

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 15:11

Akvaplaan (ladina aqua ’vesi’ + planum ’tasapind’) on mootorpaadi või kaatri järel veetav rõhttüürina toimiv metall-, plast- või puittiib, millest kinni hoidev akvalangist saab tiiba pöörates oma sukeldumissügavust reguleerida. Akvaplaani rakendatakse veealustel otsingutel ja allveearheoloogias, sest edasiliikumise peale jõudu kulutamata suudab akvalangist säästlikult hingates jälgida veekogu põhja pika aja jooksul. Ühtlasi kaob vajadus vee all iseseisvalt orienteeruda. Plaadikujulist akvapaani – diskoplaani – kasutatakse ka mootorpaadi järel vee peal liuglemiseks.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.