Erinevus lehekülje "Avamerejaht" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''avamerejaht''' (/kaugsõidujaht) - mere- ja ilmastikukindel jaht, mis on kohandatud kestvamaks meresõiduks avamerel või suurtel järvedel. Kasutatakse põhiliselt veest isetühjendava...)
 
 
(ei näidata 3 kasutaja 3 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''avamerejaht''' (/kaugsõidujaht) - mere- ja ilmastikukindel jaht, mis on kohandatud kestvamaks meresõiduks avamerel või suurtel järvedel. Kasutatakse põhiliselt veest isetühjendava kokpitiga kiiljahte, kahekerejahte (/katamaraane) ja kolmekerejahte (/trimaraane), harvem ühekerelisi lehtkiilpaate (/svertpaate). Avamere-võistlusjahil on tavalise avamerejahiga võrreldes taglase ja purjestuse seadmiseks lisaseadmed ning massi vähendamiseks tagasihoidlikud elamistingimused.  
+
'''Avamerejaht''' ehk '''kaugsõidujaht''' on mere- ja ilmastikukindel [[jaht]], mis on kohandatud kestvamaks meresõiduks avamerel või suurtel järvedel.
 +
 
 +
Avamerejahina kasutatakse põhiliselt veest isetühjendava [[kokpit]]iga [[kiiljaht]]e, kahekerejahte ehk [[katamaraan]]e ja kolmekerejahte ehk [[trimaraan]]e, harvem ühekerelisi lehtkiilpaate ehk [[svertpaat]]e. Avamere-võistlusjahil on tavalise avamerejahiga võrreldes [[taglas]]e ja [[purjestus]]e seadmiseks lisaseadmed ning massi vähendamiseks tagasihoidlikud elamistingimused.  
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, Tallinn 1996
+
{{mereleksikon}}
  
[[Pilt:avamerejaht.jpg|thumb|left]]
+
[[Kategooria:Purjetamine]]

Viimane redaktsioon: 25. veebruar 2015, kell 15:59

Avamerejaht ehk kaugsõidujaht on mere- ja ilmastikukindel jaht, mis on kohandatud kestvamaks meresõiduks avamerel või suurtel järvedel.

Avamerejahina kasutatakse põhiliselt veest isetühjendava kokpitiga kiiljahte, kahekerejahte ehk katamaraane ja kolmekerejahte ehk trimaraane, harvem ühekerelisi lehtkiilpaate ehk svertpaate. Avamere-võistlusjahil on tavalise avamerejahiga võrreldes taglase ja purjestuse seadmiseks lisaseadmed ning massi vähendamiseks tagasihoidlikud elamistingimused.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.