Erinevus lehekülje "Avariivarustus" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''avariivarustus''' - tööriistade ja -vahendite vähimkogus laevas veetiheduse, kere ja taglase tugevuse ning torustiku töökindluse taastamiseks pärast avariid. Varustuse normid sõl...)
 
1. rida: 1. rida:
'''avariivarustus''' - tööriistade ja -vahendite vähimkogus laevas veetiheduse, kere ja taglase tugevuse ning torustiku töökindluse taastamiseks pärast avariid. Varustuse normid sõltuvad laeva ettenähtud sõidupiirkonnast ja kasutusalast. Avariivarustuse hulka kuuluvad metalli- ja puidutööriistad, plaastrid ja matid, puitprussid, plangud, kiilud ja punnid, tõrvatakk, tsement, liiv, vesiklaas, pliimennik, naelad, poldid ja klambrid, kruvitoed ja liigendklambrid, pehme traat, tungraud. Avariivarustust hoitakse laeval kergesti ligipääsetavates kohtades ja masinaruumis, hoiukastid vastava pealkirja ja varustuse nimistuga kastikaanel, eraldusmärgiks lai sinine triip (või täielikult siniseks värvitud). Muuks otstarbeks keelatakse avariivarustust kasutada.
+
'''Avariivarustus''' on tööriistade ja -vahendite vähim kogus laevas veetiheduse, kere ja [[taglas]]e tugevuse ning torustiku töökindluse taastamiseks pärast avariid.
 +
 
 +
Varustuse normid sõltuvad laeva ettenähtud sõidupiirkonnast ja kasutusalast. Avariivarustuse hulka kuuluvad metalli- ja puidutööriistad, plaastrid ja matid, puitprussid, plangud, kiilud ja punnid, tõrvatakk, tsement, liiv, vesiklaas, pliimennik, naelad, poldid ja klambrid, kruvitoed ja liigendklambrid, pehme traat, tungraud. Avariivarustust hoitakse laeval kergesti ligipääsetavates kohtades ja [[masinaruum]]is, hoiukastid on vastava pealkirja ja varustuse nimistuga kastikaanel, eraldusmärgiks lai sinine triip (või täielikult siniseks värvitud). Muuks otstarbeks keelatakse avariivarustust kasutada.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, Tallinn 1996
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Laevaehitus]]
 +
[[Kategooria:Merepääste]]

Redaktsioon: 3. detsember 2010, kell 00:00

Avariivarustus on tööriistade ja -vahendite vähim kogus laevas veetiheduse, kere ja taglase tugevuse ning torustiku töökindluse taastamiseks pärast avariid.

Varustuse normid sõltuvad laeva ettenähtud sõidupiirkonnast ja kasutusalast. Avariivarustuse hulka kuuluvad metalli- ja puidutööriistad, plaastrid ja matid, puitprussid, plangud, kiilud ja punnid, tõrvatakk, tsement, liiv, vesiklaas, pliimennik, naelad, poldid ja klambrid, kruvitoed ja liigendklambrid, pehme traat, tungraud. Avariivarustust hoitakse laeval kergesti ligipääsetavates kohtades ja masinaruumis, hoiukastid on vastava pealkirja ja varustuse nimistuga kastikaanel, eraldusmärgiks lai sinine triip (või täielikult siniseks värvitud). Muuks otstarbeks keelatakse avariivarustust kasutada.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.