Erinevus lehekülje "Emalaev" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
 
(ei näidata 2 kasutaja 3 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''emalaev''' (/baaslaev) - sihtotstarbeline varustus- või töötlemislaev laevade teenindamiseks. Mereväe emalaeval paiknevad harilikult koondise staabiruumid, laevapere elu- ja olmeruumid, toidu- ja relvalaod, magevee- ja vedelkütusevarud, töökojad. Emalaeva saadavad kaitsvad abilaevad. Eesti kalatöötlemisemalaevad 1950-1990ndatel võtsid väiksematelt ookeanipüügilaevadelt külmutamiseks ja töötlemiseks (konservideks, soolakalaks, kalajahuks) vastu kala, andsid toiduaineid, magevett ja vedelkütust. Emalaevadel oli mitu arsti, korraldati kultuuritööd. Tuntuimad kalatöötlemisemalaevad Eestis olid Johannes Vares, Fryderyk Chopin [frõdèrõk/frõder`õk šop`ään] (eestipäraselt: [vrider`ik sop`ään]) ja Stanisław Moniuszko [stan`islvav monjùško] (eestipäraselt: stanislàv monjùsko), nad töötasid Atlandi ookeani kalapüügipiirkondades.
+
'''Emalaev''' ehk '''baaslaev''' on sihtotstarbeline varustus- või töötlemislaev [[laev]]ade teenindamiseks.
  
Autor: Enn Oja
+
[[Merevägi|Mereväe]] emalaeval paiknevad harilikult koondise staabiruumid, [[laevapere]] elu- ja olmeruumid, toidu- ja relvalaod, magevee- ja vedelkütusevarud ning töökojad. Emalaeva saadavad kaitsvad [[abilaev]]ad.
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
Eesti kalatöötlemisemalaevad võtsid 1950ndatest 1990ndateni väiksematelt ookeanipüügilaevadelt külmutamiseks ja töötlemiseks (konservideks, soolakalaks, kalajahuks) vastu kala, andsid toiduaineid, magevett ja vedelkütust. Emalaevadel oli mitu arsti ning seal korraldati kultuuritööd. Tuntuimad kalatöötlemisemalaevad Eestis olid JOHANNES VARES, [[FRYDERYK CHOPIN]] ja STANISŁAW MONIUSZKO. Need laevad töötasid [[Atlandi ookean]]i kalapüügipiirkondades. 
  
[[Pilt:emalaev1.jpg|thumb|left|Emalaev Fryderyk Chopin]]
+
{{mereleksikon}}
[[Pilt:emalaev2.jpg|thumb|left]]
+
 
 +
[[Kategooria:Laevatüübid]]

Viimane redaktsioon: 25. veebruar 2015, kell 15:03

Emalaev ehk baaslaev on sihtotstarbeline varustus- või töötlemislaev laevade teenindamiseks.

Mereväe emalaeval paiknevad harilikult koondise staabiruumid, laevapere elu- ja olmeruumid, toidu- ja relvalaod, magevee- ja vedelkütusevarud ning töökojad. Emalaeva saadavad kaitsvad abilaevad.

Eesti kalatöötlemisemalaevad võtsid 1950ndatest 1990ndateni väiksematelt ookeanipüügilaevadelt külmutamiseks ja töötlemiseks (konservideks, soolakalaks, kalajahuks) vastu kala, andsid toiduaineid, magevett ja vedelkütust. Emalaevadel oli mitu arsti ning seal korraldati kultuuritööd. Tuntuimad kalatöötlemisemalaevad Eestis olid JOHANNES VARES, FRYDERYK CHOPIN ja STANISŁAW MONIUSZKO. Need laevad töötasid Atlandi ookeani kalapüügipiirkondades.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.