Erinevus lehekülje "Jälitamisõigus" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''jälitamisõigus''' - rannariigi õigus jätkata välisriigi laeva tagaajamist avamerel, kui rannariigi veealal (rannikumeres, majandusvööndis) on rikutud õigust. Jälitatakse katkes...)
 
P
 
(ei näidata 3 kasutaja 4 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''jälitamisõigus''' - rannariigi õigus jätkata välisriigi laeva tagaajamist avamerel, kui rannariigi veealal (rannikumeres, majandusvööndis) on rikutud õigust. Jälitatakse katkestamatult sõja- või erilaevade ja/või lennukitega. Jälitamine tuleb lõpetada jälitatava sisenemisel mõne teise riigi rannikuvetesse. Jälitamisõigus on sätestatud Genève'i [žönèev] (/Genfi) (1958) ja ÜRO mereõiguse (1982) leppega.
+
'''Jälitamisõigus''' on rannariigi õigus jätkata välisriigi [[laev]]a tagaajamist [[avameri|avamerel]], kui rannariigi veealal (rannikumeres, [[majandusvöönd]]is) on rikutud õigust.
  
Autor: Enn Oja
+
Jälitatakse katkestamatult [[sõjalaev|sõja-]] või erilaevade ja/või lennukitega. Jälitamine tuleb lõpetada jälitatava sisenemisel mõne teise riigi rannikuvetesse. Jälitamisõigus on sätestatud nn Genfi lepetes (1958, Konventsioon avamere kohta) ja [[ÜRO mereõiguse konventsioon]]is (1982) UNCLOS.
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Mereõigus]]

Viimane redaktsioon: 17. detsember 2020, kell 01:47

Jälitamisõigus on rannariigi õigus jätkata välisriigi laeva tagaajamist avamerel, kui rannariigi veealal (rannikumeres, majandusvööndis) on rikutud õigust.

Jälitatakse katkestamatult sõja- või erilaevade ja/või lennukitega. Jälitamine tuleb lõpetada jälitatava sisenemisel mõne teise riigi rannikuvetesse. Jälitamisõigus on sätestatud nn Genfi lepetes (1958, Konventsioon avamere kohta) ja ÜRO mereõiguse konventsioonis (1982) UNCLOS.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.