Erinevus lehekülje "Käilakuju" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(kategooria)
(foto)
 
1. rida: 1. rida:
'''Käilakuju''' on [[purjelaev]]a [[vöör]]il olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, [[kiil]] ja [[plangutus]] puidust) purjelaevade [[vöörtääv]]i ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.
+
[[Pilt:Käilakujud.jpg|thumb|300px|Käilakujud Greenwichi meremuuseumis]]'''Käilakuju''' on [[purjelaev]]a [[vöör]]il olev ehis.
 +
 
 +
17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, [[kiil]] ja [[plangutus]] puidust) purjelaevade [[vöörtääv]]i ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
  
 
[[Kategooria:Purjelaevade ehitus]]
 
[[Kategooria:Purjelaevade ehitus]]
 +
[[Kategooria:Merekultuur]]

Viimane redaktsioon: 1. juuli 2018, kell 22:29

Käilakujud Greenwichi meremuuseumis

Käilakuju on purjelaeva vööril olev ehis.

17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, kiil ja plangutus puidust) purjelaevade vöörtäävi ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.