Erinevus lehekülje "Rannapatarei" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (4 redaktsiooni)
 
(ei näidata ühe teise kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''Rannapatarei''' on rannasuurtükiväe allüksus. 20. sajandi esimesel poolel kuulus rannapatareisse 2—5 100-457-mm kaliibriga suurtükki, väiksema kaliibriga olid dessanditõrje- ja õhutõrjepatareide suurtükid. Rannapatarei koosnes suurtükipositsioonidest, kus suurtükid paiknesid lahtiselt, pool- või soomustornides, laskemoonakeldreist, meeskonnavarjendeist, tulejuhtimisseadmetega komandopunktist, elektrijaamadest, prožektoripositsioonidest jms. Nüüdisajal on rannapatareides suurtükid enamasti asendatud raketiseadmetega.
+
'''Rannapatarei''' on rannasuurtükiväe allüksus. 20. sajandi esimesel poolel kuulus rannapatareisse 2-5 100-457-mm kaliibriga suurtükki, väiksema kaliibriga olid dessanditõrje- ja õhutõrjepatareide suurtükid. Rannapatarei koosnes suurtükipositsioonidest, kus suurtükid paiknesid lahtiselt, pool- või soomustornides, laskemoonakeldreist, meeskonnavarjendeist, tulejuhtimisseadmetega komandopunktist, elektrijaamadest, prožektoripositsioonidest ja muust sellisest. Nüüdisajal on rannapatareides suurtükid enamasti asendatud raketiseadmetega.
  
 
{{Mereleksikon}}
 
{{Mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Meresõjandus]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 18:34

Rannapatarei on rannasuurtükiväe allüksus. 20. sajandi esimesel poolel kuulus rannapatareisse 2-5 100-457-mm kaliibriga suurtükki, väiksema kaliibriga olid dessanditõrje- ja õhutõrjepatareide suurtükid. Rannapatarei koosnes suurtükipositsioonidest, kus suurtükid paiknesid lahtiselt, pool- või soomustornides, laskemoonakeldreist, meeskonnavarjendeist, tulejuhtimisseadmetega komandopunktist, elektrijaamadest, prožektoripositsioonidest ja muust sellisest. Nüüdisajal on rannapatareides suurtükid enamasti asendatud raketiseadmetega.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.