Erinevus lehekülje "Teoreetiline joonis" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''teoreetiline joonis''' - laeva välispinna kujutis joonisena, arvestamata teraslaevade välisplaadistuse paksust. Teoreetilisel joonisel on laevakere lõiked kolmes ristvaates: pikilõi...)
 
 
(ei näidata 4 kasutaja 4 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''teoreetiline joonis''' - laeva välispinna kujutis joonisena, arvestamata teraslaevade välisplaadistuse paksust. Teoreetilisel joonisel on laevakere lõiked kolmes ristvaates: pikilõiked ehk baatoksid, põiklõiked ehk kaared ja rõhtlõiked ehk veeliinid. Pikilõigete kujundjooned pikitasandile moodustavad külje, kaarte kujundjooned keskkaare tasandile korpuse ja veeliinide kujundjooned ehitusveeliini tasandile poollaiuse. Teoreetilisele joonisele kantakse ka täävid, parda- ja kiilujoon, umbreeling ja parrasteni ulatuvad tekiehitised, vajadusel ka mõni diagonaallõige.
+
'''Teoreetiline joonis''' on [[laev]]a välispinna kujutis joonisena, arvestamata teraslaevade välisplaadistuse paksust. Teoreetilisel joonisel on [[laevakere]] lõiked kolmes ristvaates: pikilõiked ehk [[baatoks]]id, põiklõiked ehk [[kaar]]ed ja rõhtlõiked ehk [[veeliin]]id. Pikilõigete kujundjooned pikitasandile moodustavad külje, kaarte kujundjooned keskkaare tasandile korpuse ja veeliinide kujundjooned ehitusveeliini tasandile poollaiuse. Teoreetilisele joonisele kantakse ka [[tääv]]id, [[parras|parda]]- ja [[kiil]]ujoon, [[umbreeling]] ja parrasteni ulatuvad [[tekiehitis]]ed, vajadusel ka mõni diagonaallõige.
  
Autor: Enn Oja
+
{{Mereleksikon}}
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
[[Kategooria:Laeva teooria]]
 
 
[[Pilt:teoreetiline joonis1.gif]]
 
[[Pilt:teoreetiline joonis2.gif|tihtimine - triivimine]]
 

Viimane redaktsioon: 25. veebruar 2015, kell 14:39

Teoreetiline joonis on laeva välispinna kujutis joonisena, arvestamata teraslaevade välisplaadistuse paksust. Teoreetilisel joonisel on laevakere lõiked kolmes ristvaates: pikilõiked ehk baatoksid, põiklõiked ehk kaared ja rõhtlõiked ehk veeliinid. Pikilõigete kujundjooned pikitasandile moodustavad külje, kaarte kujundjooned keskkaare tasandile korpuse ja veeliinide kujundjooned ehitusveeliini tasandile poollaiuse. Teoreetilisele joonisele kantakse ka täävid, parda- ja kiilujoon, umbreeling ja parrasteni ulatuvad tekiehitised, vajadusel ka mõni diagonaallõige.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.