Erinevus lehekülje "Tuur" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''tuur''' - puidust varre ja peitli- või odakujulise otsaga terariist, millega raiutakse kalastamiseks või veevõtuks jäässe auke. Tuur tuli kasutusele mesoliitikumis. Vanimad tuuraot...)
 
P (2 redaktsiooni)
 
(ei näidata ühe teise kasutaja üht vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''tuur''' - puidust varre ja peitli- või odakujulise otsaga terariist, millega raiutakse kalastamiseks või veevõtuks jäässe auke. Tuur tuli kasutusele mesoliitikumis. Vanimad tuuraotsad on Eestis leitud Kunda aladelt umbes 10 aastatuhandet tagasi. Enne 1. maailmasõda on tuuradega raiutud ka laevateed Tallinna reidil. Kaasajal kasutatakse tuura peamiselt harrastuskalapüügil.
+
'''Tuur''' on puidust varre ja peitli- või odakujulise otsaga terariist, millega raiutakse kalastamiseks või veevõtuks jäässe auke. Tuur tuli kasutusele mesoliitikumis. Vanimad tuuraotsad on Eestis leitud Kunda aladelt umbes kümme aastatuhandet tagasi. Enne esimest maailmasõda on tuuradega raiutud ka [[laevatee]]d Tallinna [[reid]]il. Kaasajal kasutatakse tuura peamiselt harrastuskalapüügil.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}
  
[[Pilt:tuur.jpg|thumb|left]]
+
[[Kategooria:Püügivahendid]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 18:50

Tuur on puidust varre ja peitli- või odakujulise otsaga terariist, millega raiutakse kalastamiseks või veevõtuks jäässe auke. Tuur tuli kasutusele mesoliitikumis. Vanimad tuuraotsad on Eestis leitud Kunda aladelt umbes kümme aastatuhandet tagasi. Enne esimest maailmasõda on tuuradega raiutud ka laevateed Tallinna reidil. Kaasajal kasutatakse tuura peamiselt harrastuskalapüügil.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.