Erinevus lehekülje "Esileht" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(kuu pildi vahetus)
45. rida: 45. rida:
 
|-
 
|-
 
|<div style="padding: 0.3em 1em 1.2em 1em;">
 
|<div style="padding: 0.3em 1em 1.2em 1em;">
[[Pilt:Mereleksikon-MERLE.jpg|450px|Mereleksikon]]
+
[[Pilt:TASUJA.jpg|450px|TASUJA]]
  
<span style="font-size:0.9em;">20 aastat tagasi ilmus [[merendus]]teemaline teatmeteos [[Mereleksikon]].<br>Esmakordselt esitleti Mereleksikoni 10. aprillil 1996 [[reisilaev]]al [[MARE BALTICUM]].</span>
+
<span style="font-size:0.9em;">[[Eesti merevägi|Eesti mereväe]] tuukri- ja toetus[[laev]] [[TASUJA]] õppusel BALTOPS 7. juunil 2010.<br>Möödunud kuul täitus TASUJA kümnes teenistusaasta Eesti mereväes.</span>
 
</div>
 
</div>
  

Redaktsioon: 1. mai 2016, kell 15:21

Mereviki tutvustus

Mereviki ehk mereentsüklopeedia veebis on mereteemaliste terminite, sündmuste, objektide, isikute jmt avalik andmekogu, mis asub Veeteede Ameti veebiruumis. Merevikit täiendatakse ja parandatakse pidevalt.

Merevikit asuti looma Mereleksikoni põhjal, aga palju seal avaldatust on siin kaasajastatud ja kindlasti on vahepealse aja jooksul muid mereteemalisi materjale lisandunud, mida siia püüame koguda.

Loomisel uus merendusalane teatmeteos

Kogume kõik Eesti merendusse puutuva Merevikisse!

Kõik huvitatud on teretulnud nii uute märksõnade ja teemade soovitamisel kui ka artiklite koostamisel, et ükski „mereline" teema ei jääks tähelepanuta. Peame oluliseks eestikesksust ja eestikeelsust, st võimalusel väldime võõrlaene ja võõrsõnu. Soovime eelkõige saada originaalartikleid, mis on varustatud kirjandus- jm allikatega. Viitamine on oluline.

Palume ka kõigil 1996. a Mereleksikoni jt mereteemaliste teoste autoreil võimaluse korral osaleda Mereviki koostamisel, täiendades oma varemilmunud artikleid või kirjutades uusi.

Merevikis kaasa töötamiseks ei ole tingimata vajalik luua endale Mereviki kontot. Piisab, kui saadate artikli allpool olevatele kontaktidele. Igasugused tööd, fotod, kaas- ja koostöösoovid, nõuanded, soovitused, ettepanekud ja tähelepanekud on teretulnud järgnevatel aadressidel:

  • malle.hunt[ät]vta.ee
  • tauri.roosipuu[ät]gmail.com

Mereviki materjalide kasutamine

Cc-by-nc-sa euro icon.svg
Artiklite tekstid on kasutatavad vastavalt Creative Commonsi litsentsile
"Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti"

Piltide kasutamisel tuleb juhinduda piltide kirjelduslehtedel paiknevatest kasutamistingimustest. Täpsemalt loe kasutamistingimustest siit.

Kuu pilt - vaata teisi kuu pilte siit

TASUJA

Eesti mereväe tuukri- ja toetuslaev TASUJA õppusel BALTOPS 7. juunil 2010.
Möödunud kuul täitus TASUJA kümnes teenistusaasta Eesti mereväes.

Mereviki kasutusjuhend

Lühidalt: sinised lingid viivad olemasolevate artikliteni; punaste linkide puhul on artikkel ette nähtud, kuid see tuleb alles kirjutada. Punasele lingile klõpsates jõuate lehele, millel saate alustada uut artiklit; kirjutage aknasse oma tekst; salvestamiseks klõpsake nupule "Salvesta". Kui panete teatud sõna topeltnurksulgudesse [[ ]], loote lingi vastavale (potentsiaalsele) artiklile. Mida on vahepeal tehtud, seda näete viimaste muudatuste lehelt. Kategooriate abil näete ka teisi sama valdkonna artikleid. Kui artiklis jäi midagi arusaamatuks või vajalik teave jäi sealt leidmata, siis postitage oma küsimused vastava artikli arutelulehele, kasutades "Muuda"-linki lehe päises. Täpsemat infot saab siit.