Erinevus lehekülje "Konteinerilaev" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
1. rida: 1. rida:
 
'''Konteinerilaev''' on [[konteiner]]ite vedamiseks ehitatud [[kaubalaev]].
 
'''Konteinerilaev''' on [[konteiner]]ite vedamiseks ehitatud [[kaubalaev]].
  
Konteinerilaevade konteinerimahutavust iseloomustatakse tavaliselt konteinerlasti ühiku [[TEU]]ga. 2014. aastal mahutavad maailma suurimad konteinerilaevad kuni 17 000 TEUd.
+
Konteinerilaevade konteinerimahutavust iseloomustatakse tavaliselt konteinerlasti ühiku [[TEU]]ga. 2014. aastal on maailma suurim konteinerilaev China Shipping Container Lines´i CSCL GLOBE, mis mahutab 19 000 TEUd.
  
Konteinerilaevad sõidavad enamasti laevaliinidel sõiduplaani järgi, sest konteinerite lastimise-lossimise sobivaimad kohad on [[sadam]]ate [[konteineriterminal]]id. Nii on kujunenud välja tööjaotus: suured konteinerilaevad veavad võimalikult palju konteineredi üle [[ookean]]i, seejärel lastitakse nende last jaotussadamates väiksematele konteinerilaevadele (fiiderlaevadele), mis lasti mingi liini sihtsadamaisse viivad.
+
Konteinerilaevad sõidavad enamasti laevaliinidel sõiduplaani järgi, sest konteinerite lastimise-lossimise sobivaimad kohad on [[sadam]]ate [[konteineriterminal]]id, kus on selleks eriseadmed. Nii on kujunenud välja tööjaotus: suured konteinerilaevad veavad võimalikult palju konteinerid üle [[ookean]]i, seejärel lastitakse nende last jaotussadamates väiksematele konteinerilaevadele (fiiderlaevadele), mis lasti mingi liini sihtsadamaisse viivad.
  
 
{{Laevatüübid}}
 
{{Laevatüübid}}
  
 
[[Kategooria:Kaubalaevad]]
 
[[Kategooria:Kaubalaevad]]

Redaktsioon: 7. detsember 2014, kell 02:46

Konteinerilaev on konteinerite vedamiseks ehitatud kaubalaev.

Konteinerilaevade konteinerimahutavust iseloomustatakse tavaliselt konteinerlasti ühiku TEUga. 2014. aastal on maailma suurim konteinerilaev China Shipping Container Lines´i CSCL GLOBE, mis mahutab 19 000 TEUd.

Konteinerilaevad sõidavad enamasti laevaliinidel sõiduplaani järgi, sest konteinerite lastimise-lossimise sobivaimad kohad on sadamate konteineriterminalid, kus on selleks eriseadmed. Nii on kujunenud välja tööjaotus: suured konteinerilaevad veavad võimalikult palju konteinerid üle ookeani, seejärel lastitakse nende last jaotussadamates väiksematele konteinerilaevadele (fiiderlaevadele), mis lasti mingi liini sihtsadamaisse viivad.