Esileht

Allikas: Mereviki

Mereviki tutvustus

Mereviki ehk mereentsüklopeedia veebis on mereteemaliste terminite, sündmuste, objektide, isikute ja muu taolise avalik andmekogu, mis asub Transpordiameti veebiruumis. Merevikit täiendavad ja parandavad pidevalt vabatahtlikud toimetajad.

Merevikit asuti looma Mereleksikoni põhjal, aga palju seal avaldatust on siin kaasajastatud ja kindlasti on vahepealse aja jooksul muid mereteemalisi materjale lisandunud, mida siia püüame koguda.

Mereblog: Loomisel uus merendusalane teatmeteos

Kogume kõik Eesti merendusse puutuva Merevikisse!

Kõik huvitatud on teretulnud nii uute märksõnade ja teemade soovitamisel kui ka artiklite koostamisel, et ükski „mereline" teema ei jääks tähelepanuta. Peame oluliseks eestikesksust ja eestikeelsust, see tähendab, et võimalusel väldime võõrlaene ja võõrsõnu. Soovime eelkõige saada originaalartikleid, mis on varustatud kirjandus- ja muude allikatega. Viitamine on oluline.

Palume ka kõigil 1996. aasta Mereleksikoni ja teiste mereteemaliste teoste autoreil võimaluse korral osaleda Mereviki koostamisel, täiendades oma varemilmunud artikleid või kirjutades uusi.

Merevikis kaasa töötamiseks ei ole tingimata vajalik luua endale Mereviki kontot. Piisab, kui saadate artikli allpool olevatele kontaktidele. Igasugused tööd, fotod, kaas- ja koostöösoovid, nõuanded, soovitused, ettepanekud ja tähelepanekud on teretulnud järgnevatel aadressidel:

  • malle.hunt[ät]transpordiamet.ee
  • tauri.roosipuu[ät]gmail.com

Mereviki materjalide kasutamine

Cc-by-nc-sa euro icon
Artiklite tekstid on kasutatavad vastavalt Creative Commonsi litsentsile
"Autorile viitamine + Mitteäriline eesmärk + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti"

Piltide kasutamisel tuleb juhinduda piltide kirjelduslehtedel paiknevatest kasutamistingimustest. Täpsemalt loe kasutamistingimustest siit.

Kuu pilt - vaata teisi kuu pilte siit

EVA-320

Hüdrograafialaev EVA-320 võidupüha mereparaadil. FOTO: Eesti Kaitsevägi.

Mereviki kasutusjuhend

Lühidalt: sinised lingid viivad olemasolevate artikliteni; punaste linkide puhul on artikkel ette nähtud, kuid see tuleb alles kirjutada. Punasele lingile klõpsates jõuate lehele, millel saate alustada uut artiklit; kirjutage aknasse oma tekst; salvestamiseks klõpsake nupule "Salvesta". Kui panete teatud sõna topeltnurksulgudesse [[ ]], loote lingi vastavale (potentsiaalsele) artiklile. Mida on vahepeal tehtud, seda näete viimaste muudatuste lehelt. Kategooriate abil näete ka teisi sama valdkonna artikleid. Kui artiklis jäi midagi arusaamatuks või vajalik teave jäi sealt leidmata, siis postitage oma küsimused vastava artikli arutelulehele, kasutades "Muuda"-linki lehe päises. Täpsemat infot saab siit.