Mereviki:Üldine arutelu

Allikas: Mereviki

Sissejuhatus

Sellele leheküljele võib kirjutada arvamusi, kommentaare, ettepanekuid ja küsimusi, mis ei sobi ühegi Mereviki artikli juurde. Põhiliselt on siin arutelu Mereviki ümber. Oma teksti lisamise eel vajuta Muuda-linki ja jätka. Allkirjasta oma postitused arutelulehtedel alati nelja tildega (~~~~) või kasuta signeerimisnuppu.

Kas piirangud on mõistlikud?

Mereviki püüab oma artiklite loomisel ja nendega toimetamisel olla võimalikult asjatundlik ja täpne, kasutades viiteid. Et artiklite muutmisel ei saaks anonüümsed kirjutajad kaasa lüüa, on Merevikis artiklitele juurdepääs vaid registreeritud kasutajatel. Võibolla see põhimõte aja jooksul muutub, aga praegu on suund sellel, et kui merehuviline tahab tõesti kaasa lüüa, siis oma tegeliku nime all. Ootame vastukaja Mereviki teemal. Mairold 31. märts 2010, kell 10:36 (EEST)

Lugeda saavad kõik, kaastöötajaks saamisel on vajalik mereasjatundlikkus, kasvõi oma kitsal alal. Oodatud on nt ka eesti keele tundjad ja mereteemaga kokku puutunud ajaloolased. Ka tuleb kasuks, kui on Vikipeedias merealaseid artikleid koostatud ja toimetatud. Ka ootame neid, kel kogemusi ja kes tahavad administraatorina kaasa lüüa, administraatori töö on kõige mahukam ja abi kulub ära. Vta sysop 31. märts 2010, kell 10:51 (EEST)
Vikis autori omanditunne puudub. Vaata Vikipeedia:Tehke julgelt parandusi. On palju merendusega seotud tegelasi, kes seepärast pelgavad vikit, et kõik võivad muuta nende loodud artiklit. Seetõttu on Mereviki pisut teelahkmel, et kas artikleid seostada artikli autoriga (et siis saaksime ka konservatiivsetelt kaasalööjatelt artikleid) või järgida viki põhimõtet olla avatud. Praegu püüame leida kuldset keskteed, aeg näitab, kuhu tee viib. Mairold 7. november 2010, kell 04:14 (EET)

Mereviki või mereentsüklopeedia?

Minu arust on eesti mereentsüklopeedia (EME) või ka (veebis) mereleksikoni (MERLE) nimetuste kasutamine siin kuidagi üle pakutud. Ka on minu arust palju omasem, suupärasem ja kenam nimetus MEREVIKI. Esileheküljel lihtsalt ka seletatud, mis Mereviki on. Mis arvate? Mairold 5. november 2010, kell 04:48 (EET)

Tuleks siis muuta ka bänner VA lehel ja ka Mereviki enda aadress, mis on praegu üsna "karvane". Mairold 5. november 2010, kell 04:58 (EET)
Minul ei ole nimetuse Mereviki kasutamise vastu midagi. Tauri 6. november 2010, kell 14:58 (EET)
Kõige oodatumate artiklite nimekirjas on esikohal Mereviki (15 punast linki). Kes selle kirjutab? Madli 4. jaanuar 2011, kell 23:27 (EET)
Panin midagi kokku, täiendame koos. Tundub, et Mereviki nimi on meile omaseks saanud. VA lehel palun ka bännerimuutus ära teha. Mairold 5. jaanuar 2011, kell 10:12 (EET)
Järgmine kõige oodatum artikkel on Laev (11 punast linki). See on entsüklopeedia põhivara. Kes kirjutab? Madli 5. jaanuar 2011, kell 23:57 (EET) Nüüd juba 14 ootavat linki. Madli 6. jaanuar 2011, kell 00:10 (EET)

Meid on veel vähe

Kuidas värvata uusi kaastöölisi? Vaata Kasutajad. Mairold 5. november 2010, kell 04:53 (EET)

Vana ja uus

Kusagil avasime teema, et kuidas eristada Mereleksikoni 1996. aastal koostatud artiklit ja kaasaegseid muudatusi? Paljud artiklid tuleks uuendada, aga meil ka see autorluse probleem, et kui 1996. aasta artikli kohta on keegi oma autorlust artiklis sees määranud, et kuidas siis tema teksti kallale minna? Olen seda meelt, et mingi aeg peaks kõik artiklid uuendama, lõpus võib olla mall, et artiklit alustati Mereleksikoni põhjal (ja aruteluossa võib isegi originaali jätta). Aga mitte niipea. Seniks pakun lahendust nagu on artiklis autotarnelaev. Enn Oja artiklis on küll autoveolaev muudetud autotarnelaevaks, aga üldiselt tema artiklit ei puudutanud. Panin malli järele alapealkirja Lisainfo 2010 (kuigi seda võiks kuidagi paremini nimetada). Praegu siis nii, kas sobib? Mairold 29. detsember 2010, kell 09:05 (EET)

Sobib, aga siis ei sobi Mereleksikoni mall, mis läheb alati artikli lõppu. Kui seda ei saa artikli keskele paigutada, siis on parem sel juhul allikas tekstina märkida. Madli 29. detsember 2010, kell 23:46 (EET)
Teeme nii. Mitmete lugejate jaoks on Mereleksikoni tekst nii püha, et soovitakse selle teksti pea puutumatuna näha, lisainfo on alati oodatud. Kuigi nagu ütlesin, mingil ajal püüaks ikka artikleid "ühildada". Mairold 30. detsember 2010, kell 09:11 (EET)

Kellaaeg

Kas kellelgi on kell vale? Siin rubriigis on vahe Eesti ajaga 20 minutit, aga Viimastes muudatustes kaks ja pool tundi. Madli 6. jaanuar 2011, kell 00:14 (EET)

Favicon

Laadisin üles ja seadistasin Mereviki faviconi ehk siis väikse logo, mida veebilehitsejad kuvavad, kas aadressireal, lemmikute menüüs ja/või vahelehe kaardil. Kui logo pole näha, siis vajutada CTRL+F5. Tauri (arutelu) 6. juuli 2015, kell 10:51 (EEST)

Aitäh, on abiks. Kui Opera tab-e on korraga palju reas ja need on kõigest poole sentimeetri laiused, siis on hästi näha, milline neist on Mereviki. Madli (arutelu) 7. juuli 2015, kell 01:12 (EEST)