Erinevus lehekülje "Kalatõke" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''kalatõke''' - kala liikumistee sulgemiseks vette paigutatud varbadest, lattidest, võrgust või kividest tõke, kasutati enamasti koos mõrdadega. Painduvast tõkkeainesest võib teha ...)
 
P (2 redaktsiooni)
 
(ei näidata ühe teise kasutaja üht vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''kalatõke''' - kala liikumistee sulgemiseks vette paigutatud varbadest, lattidest, võrgust või kividest tõke, kasutati enamasti koos mõrdadega. Painduvast tõkkeainesest võib teha ka iseseisva püünise, nt Lõuna-Eestis kaits. Mererannikul saab kalatõkkeid teha vaid Lääne-Eesti madalates lahtedes – Matsalus, Virtsu juures (okstest kalatõkked vitsmõrdadega) ja Saaremaa idarannikul (kivist ja hagudest tütt). Murretes: tari.
+
'''Kalatõke''' on kala liikumistee sulgemiseks vette paigutatud varbadest, lattidest, võrgust või kividest tõke, mida kasutati enamasti koos [[mõrd]]adega. Painduvast tõkkeainesest võib teha ka iseseisva püünise, näiteks Lõuna-Eestis kaits. Mererannikul saab kalatõkkeid teha vaid Lääne-Eesti madalates lahtedes – Matsalus, Virtsu juures (okstest kalatõkked vitsmõrdadega) ja Saaremaa idarannikul (kivist ja hagudest tütt). Murretes: ''tari''.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Püügivahendid]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 16:33

Kalatõke on kala liikumistee sulgemiseks vette paigutatud varbadest, lattidest, võrgust või kividest tõke, mida kasutati enamasti koos mõrdadega. Painduvast tõkkeainesest võib teha ka iseseisva püünise, näiteks Lõuna-Eestis kaits. Mererannikul saab kalatõkkeid teha vaid Lääne-Eesti madalates lahtedes – Matsalus, Virtsu juures (okstest kalatõkked vitsmõrdadega) ja Saaremaa idarannikul (kivist ja hagudest tütt). Murretes: tari.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.