Erinevus lehekülje "Merevee magestamine" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''merevee magestamine''' - merevee soolasisalduse vähendamine. Merevett magestatakse põhiliselt destilleerimise, ioonivahetuse, külmutuse ja elektrokeemilise menetluse teel. Et magesta...)
 
1. rida: 1. rida:
'''merevee magestamine''' - merevee soolasisalduse vähendamine. Merevett magestatakse põhiliselt destilleerimise, ioonivahetuse, külmutuse ja elektrokeemilise menetluse teel. Et magestatud merevee omahind on kõrge, siis sobib see võte oludesse, kus magevesi on raskesti kättesaadav, nt laevadel ja kuivades piirkondades. Kaasajal magestatakse tööstuslikult merevett valdavalt Araabia poolsaare kuivadel aladel.  
+
'''Merevee magestamine''' on merevee soolasisalduse vähendamine. Merevett magestatakse põhiliselt destilleerimise, ioonivahetuse, külmutuse ja elektrokeemilise menetluse teel. Et magestatud merevee omahind on kõrge, siis sobib see võte oludesse, kus magevesi on raskesti kättesaadav, näiteks [[laev]]adel ja kuivades piirkondades. Kaasajal magestatakse tööstuslikult merevett valdavalt Araabia poolsaare kuivadel aladel.  
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}

Redaktsioon: 4. aprill 2013, kell 22:37

Merevee magestamine on merevee soolasisalduse vähendamine. Merevett magestatakse põhiliselt destilleerimise, ioonivahetuse, külmutuse ja elektrokeemilise menetluse teel. Et magestatud merevee omahind on kõrge, siis sobib see võte oludesse, kus magevesi on raskesti kättesaadav, näiteks laevadel ja kuivades piirkondades. Kaasajal magestatakse tööstuslikult merevett valdavalt Araabia poolsaare kuivadel aladel.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.