Erinevus lehekülje "Agarik" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
1. rida: 1. rida:
'''Agarik''', furtsellaria (''Furcellaria lumbricalis'', ka ''Furcellaria fastigiata''), Euroopa ranniku, Gröönimaa lõunaranniku ja Kanada idaranniku merevetes kasvav 4—20 cm kõrgune põõsataoliselt haruneva punakaspruuni tallusega punavetikas. Läänemeres on agarik esindatud kividele kinnituva ja lahtiselt merepõhjal lebava vormiga. Agarik sisaldab agar-agari taolist tugeva tarretusvõimega ainet furtsellaraani, mida kasutatakse kondiitritööstuses. Eestis kogutakse agarikku (aastast 1966) pms. Kassari lahest ja kasutatakse estagari tootmiseks.
+
[[Pilt:agarik1.jpg|thumb|right]]
 +
'''Agarik''', furtsellaria (''Furcellaria lumbricalis'', ka ''Furcellaria fastigiata'') on Euroopa ranniku, Gröönimaa lõunaranniku ja Kanada idaranniku merevetes kasvav 4—20 cm kõrgune põõsataoliselt haruneva punakaspruuni tallusega puna[[vetikas]].
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
[[Läänemeri|Läänemeres]] on agarik esindatud kividele kinnituva ja lahtiselt [[merepõhi|merepõhjal]] lebava vormiga. Agarik sisaldab agar-agari taolist tugeva tarretusvõimega ainet furtsellaraani, mida kasutatakse kondiitritööstuses. Eestis kogutakse agarikku alates aastast 1966 peamiselt Kassari lahest ja kasutatakse estagari tootmiseks.
  
[[Pilt:agarik1.jpg|thumb|left]]
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:???]]

Redaktsioon: 29. august 2011, kell 22:45

Agarik, furtsellaria (Furcellaria lumbricalis, ka Furcellaria fastigiata) on Euroopa ranniku, Gröönimaa lõunaranniku ja Kanada idaranniku merevetes kasvav 4—20 cm kõrgune põõsataoliselt haruneva punakaspruuni tallusega punavetikas.

Läänemeres on agarik esindatud kividele kinnituva ja lahtiselt merepõhjal lebava vormiga. Agarik sisaldab agar-agari taolist tugeva tarretusvõimega ainet furtsellaraani, mida kasutatakse kondiitritööstuses. Eestis kogutakse agarikku alates aastast 1966 peamiselt Kassari lahest ja kasutatakse estagari tootmiseks.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.