Erinevus lehekülje "Esileht" redaktsioonide vahel
16. rida: | 16. rida: | ||
− | Palume kõigil 1996. a Mereleksikoni autoreil võimaluse korral osaleda ka kavandatava teatmeteose loomisel, täiendades oma varemilmunud artikleid. | + | Palume kõigil 1996. a Mereleksikoni autoreil võimaluse korral osaleda ka kavandatava teatmeteose loomisel, täiendades oma varemilmunud artikleid. Alustada võib leheküljelt [[Tähestik]] |
Redaktsioon: 3. märts 2010, kell 15:56
Wiki tarkvara installeeritud.
Juhiste saamiseks kasutamise ning konfigureerimise kohta vaata palun inglisekeelset dokumentatsiooni liidese kohaldamisest ning kasutusjuhendit.
AUSTATUD MERENDUSHUVILINE! 1996. aastal ilmus esmakordselt MERLE nime all tuntuks saanud mereteemaline teatmeteos ametliku pealkirjaga Mereleksikon. See raamat käsitles tolle aja võimalustele ja autorite arusaamadele tuginevalt meretemaatikat. Tänaseks on ilmunu osaliselt iganenud, hulk vajalikke „asju" puudu, osa teemasid käsitletud vääralt, ebapiisavalt on käsitletud niisugused olulised teemad nagu „Eesti laevad", „Eesti meremehed" jmt. Vajadus uue ja põhjalikuma teatmeteose järele on ilmne.
Veeteede Amet (VA) kui riiklik merendusasutus on valmis taolise teatmeteose koostamiseks, sest merenduse ja sellega seonduva populariseerimine ja selgitamine on VA üks põhikirjalistest ülesannetest. Tänapäevaseid võimalusi ja tehnoloogilisi saavutusi silmas pidades võiks uus, kavandatav teatmeteos, olla kättesaadav kõigile soovijaile Interneti kaudu. Sisuliselt on see mereteemaliste terminite, sündmuste, objektide, isikute jmt. illustreeritud andmekogu, mida pidevalt täiendatakse ja korrigeeritakse. Võrguversiooni eelised paberkandja ees: artiklite mahtu ei ole vaja piirata, illustratiivset materjali saab lisada rohkem ja vajadusel operatiivselt vahetada, hea ja lihtne kättesaadavus, pidev täiustamisvõimalus, olematud trükikulud jne.
Koostatav teatmeteos tuleb eestikeskne ja eestikeelne, so. võimalusel väldime võõrlaene ja võõrsõnu. Sooviksime eelkõige saada originaalartikleid, varustatuna kirjandusallikatega, leiame, et igasuguste kirjandusallikate kasutamine on igati mõistlik, kuid neile tuleb kindlasti osundada. Osavõtt koostamisest (artiklite kirjutamisest) on vabatahtlik, st. vähemalt esialgu ei ole koostajate aega ja vaeva võimalik hüvitada.
Palume kõigil 1996. a Mereleksikoni autoreil võimaluse korral osaleda ka kavandatava teatmeteose loomisel, täiendades oma varemilmunud artikleid. Alustada võib leheküljelt Tähestik
Kõik huvitatud on teretulnud nii uute märksõnade ja teemade soovitamisel kui ka artiklite koostamisel, ükski „mereline" teema ei tohiks jääda tähelepanuta.
Igasugused nõuanded, soovitused, ettepanekud, tähelepanekud, kaas- ja koostöösoovid on teretulnud aadressil jaan.lutt@vta.ee või malle.hunt@vta.ee