Erinevus lehekülje "Mereviki:Juhend" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P
7. rida: 7. rida:
 
===START===
 
===START===
  
[[Kasutaja: Mairold2|Mairold]]: Siia esialgu see, mis me töö käigus õpime ja soovime teiste kasutajategaga jagada. Kõiki administraatori õigusega toimetamisi, kontrolli võimalusi ja vahendeid me alles õpime tundma.
+
[[Kasutaja: Mairold2|Mairold]]: Siia esialgu see, mis me töö käigus õpime ja soovime teiste kasutajatega jagada. Kõiki administraatori õigusega toimetamisi, kontrolli võimalusi ja vahendeid me alles õpime tundma.
  
  

Redaktsioon: 31. märts 2010, kell 08:41

Juhendi koondmenüü (vajab veel tegelemist)

Viki PÕHIMÕTTED


START

Mairold: Siia esialgu see, mis me töö käigus õpime ja soovime teiste kasutajatega jagada. Kõiki administraatori õigusega toimetamisi, kontrolli võimalusi ja vahendeid me alles õpime tundma.


Esileht


1. Iga registreeritud kasutaja võib muuta ükskõik millist Vikipeedia lukustamata artiklit, vajutades artikli juures redigeeri-linki. Muudatused ilmuvad pärast käsku "Salvesta" artiklisse koheselt. Et saada siinse keskkonna kasutajaks ja autoriks, tuleb ühendust võtta Mairoldiga.

Igal artiklil on autor. Samas mida rohkem inimesi artikli loomisel kaasa räägib ja viiteid lisab, seda parem. Kui ei julge artiklit ennast muuta, siis on kommentaaride ja ettepanekute jaoks olemas aruteluleht, iga artikli juures, sinna võivad kõik kirjutada. Autor otsustab, kui palju ta täiendusi arvesse võtab ja teeb oma artiklisse vastavad muudatused. Kõik muudatused jäävad mällu ja algne on taastatav.

NB! See tähendab, et kui ei soovi, et keegi su artiklit täiendab, saab selle alati lukustada, kui tunned, et artikkel on peale tegemist, täiendusi, arutelu jm lõplikult VALMIS, siis saad edaspidiste soovimatute paranduste kaitseks artikli edaspidiste muutjate jaoks sulgeda.


2. Kasutusjuhend Vikipeedias: Uue lehekülje loomine Abilehtede sisukord


2.1 Iga uus kasutaja ilmub siia nimekirja: [Eri:Listusers|Kasutajad]
2.2 Kõige lihtsam artikli lisamise algus: Sisestage artikli pealkiri Vikipeedia otsingusse ja vajutage nuppu "Mine". Kui Vikipeedias vastav artikkel puudub, tuleb ette lehekülg, millelt leiate punase lingi uue lehekülje loomiseks (create this page). Proovi kohe sõnaga "laev" - seda artiklit merevikis veel ei ole.

3. Artikli muutmiseks vajuta redigeeri.linki.