Erinevus lehekülje "Käilakuju" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''käilakuju''' - purjelaeva vööril olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja liitkerega (talastik terasest, kiil ja plangutus puidust) ...)
 
1. rida: 1. rida:
'''käilakuju''' - purjelaeva vööril olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja liitkerega (talastik terasest, kiil ja plangutus puidust) purjelaevade vöörtäävi ülaosa nt nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.
+
'''Käilakuju''' on [[purjelaev]]a [[vöör]]il olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, kiil ja plangutus puidust) purjelaevade [[vöörtääv]]i ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}

Redaktsioon: 9. juuni 2013, kell 20:38

Käilakuju on purjelaeva vööril olev ehis. 17.-18. sajandil kaunistati purjelaevade vöörieendit ja 19. sajandil puit- ja komposiitkerega (talastik terasest, kiil ja plangutus puidust) purjelaevade vöörtäävi ülaosa näiteks nikerdatud ning värvitud naise-, kangelase- või pühaku täis- või rinnakujuga. Kui 19. sajandi lõpp-poolel hakati ehitama peamiselt terasest purjelaevu, kadus käilakujude kasutamise komme.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.