Erinevus lehekülje "Kahv" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''kahv''' - varrega puit- või mettallvõrule kinnitatud väike võrkkott, millega ammutatakse paadist või püünisest kalu. Kahvaga võetakse ka õnge- ja võrgupüügil saaki püünis...)
 
P (3 redaktsiooni)
 
(ei näidata 2 kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
 +
'''Kahv''' on varrega puit- või mettallvõrule kinnitatud väike võrkkott, millega ammutatakse [[paat|paadist]] või püünisest kalu. Kahvaga võetakse ka [[õng]]e- ja [[võrgupüük|võrgupüügil]] saaki püünise küljest, et kala ei põgeneks. Muhus ja Matsalus on püütud kahvaga kala ka jääaugust. Vähipüügiks kasutatakse pisut erineva ehitusega kahva - natta. Murretes: ''haam, haav, rips, keks, serbak''.
  
'''kahv''' - varrega puit- või mettallvõrule kinnitatud väike võrkkott, millega ammutatakse paadist või püünisest kalu. Kahvaga võetakse ka õnge- ja võrgupüügil saaki püünise küljest, et kala ei põgeneks. Muhus ja Matsalus on püütud kahvaga kala ka jääaugust. Vähipüügiks kasutatakse pisut erineva ehitusega kahva - natta. Murretes: haam, haav, rips, keks, serbak.
+
Autor: Enn Oja
 
 
[[Pilt:kahv.jpg|thumb|left]]
 
 
 
  
Autor: Enn Oja
+
{{mereleksikon}}
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
[[Kategooria:Püügivahendid]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 17:33

Kahv on varrega puit- või mettallvõrule kinnitatud väike võrkkott, millega ammutatakse paadist või püünisest kalu. Kahvaga võetakse ka õnge- ja võrgupüügil saaki püünise küljest, et kala ei põgeneks. Muhus ja Matsalus on püütud kahvaga kala ka jääaugust. Vähipüügiks kasutatakse pisut erineva ehitusega kahva - natta. Murretes: haam, haav, rips, keks, serbak.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.