Erinevus lehekülje "Kaugenemine" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (2 redaktsiooni)
 
1. rida: 1. rida:
'''Kaugenemine''' on arvestusliku laakimise osis, mis näitab lähte- ja sihtpunkti vahelist [[laev]]a asukoha muutumist miilides põhja-lõuna või ida-lääne suunas. Lähteasukoha, [[kurss|kursi]] ja vahemaa järgi võib valemite abil ette arvutada sihtasukoha ja vastupidi. Lähte- ja sihtasukoha põhjal saab nendevahelise otsekursi ja vahemaa.
+
'''Kaugenemine''' on arvestusliku [[laakimine|laakimise]] osis, mis näitab lähte- ja sihtpunkti vahelist [[laev]]a asukoha muutumist miilides põhja-lõuna või ida-lääne suunas. Lähteasukoha, [[kurss|kursi]] ja vahemaa järgi võib valemite abil ette arvutada sihtasukoha ja vastupidi. Lähte- ja sihtasukoha põhjal saab nendevahelise otsekursi ja vahemaa.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Laevajuhtimine]]

Viimane redaktsioon: 3. mai 2015, kell 23:20

Kaugenemine on arvestusliku laakimise osis, mis näitab lähte- ja sihtpunkti vahelist laeva asukoha muutumist miilides põhja-lõuna või ida-lääne suunas. Lähteasukoha, kursi ja vahemaa järgi võib valemite abil ette arvutada sihtasukoha ja vastupidi. Lähte- ja sihtasukoha põhjal saab nendevahelise otsekursi ja vahemaa.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.