Erinevus lehekülje "Kiilplokk" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''kiilplokk''' ingl ''keelblock'' - põhjatugi, millele laev ehitamise, parandamise või vedamise ajal toetub. Kiilplokid on puidust, betoonist või terasest, nende kõrgust saab laeva p...)
 
 
(ei näidata 3 kasutaja 6 vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''kiilplokk''' ingl ''keelblock'' - põhjatugi, millele laev ehitamise, parandamise või vedamise ajal toetub. Kiilplokid on puidust, betoonist või terasest, nende kõrgust saab laeva põhja järgi muuta puitkiiludega või tungraudadega. Jahtide või paatide kiilplokid võivad olla polsterdatud.
+
[[Pilt:kiilplokkW.jpg|thumb|right|Ujuvdokis toetub laevakere kiilplokkidele]]
 +
'''Kiilplokk''' (inglise ''keelblock'') on põhjatugi, millele [[laev]] ehitamise, parandamise või vedamise ajal toetub. Kiilplokid on puidust, betoonist või terasest, nende kõrgust saab laeva põhja järgi muuta puitkiiludega või tungraudadega. Jahtide või paatide kiilplokid võivad olla polsterdatud.
  
Autor: Enn Oja
+
{{mereleksikon}}
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
[[Kategooria:Laevaehitus ja -remont]]
 
 
[[Pilt:kiilplokk.jpg]]
 

Viimane redaktsioon: 25. veebruar 2015, kell 15:21

Ujuvdokis toetub laevakere kiilplokkidele

Kiilplokk (inglise keelblock) on põhjatugi, millele laev ehitamise, parandamise või vedamise ajal toetub. Kiilplokid on puidust, betoonist või terasest, nende kõrgust saab laeva põhja järgi muuta puitkiiludega või tungraudadega. Jahtide või paatide kiilplokid võivad olla polsterdatud.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.