Erinevus lehekülje "Kokpit" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''kokpit''' ingl ''cockpit'' - jahi tekis olev ava või süvend, milles on kohad jahi juhile ning purjeid käsitsevatele laevapere liikmetele. Lahtine kokpit pole muust jahi tekialusest ...)
 
1. rida: 1. rida:
'''kokpit''' ingl ''cockpit'' - jahi tekis olev ava või süvend, milles on kohad jahi juhile ning purjeid käsitsevatele laevapere liikmetele. Lahtine kokpit pole muust jahi tekialusest ruumist eraldatud, poollahtine kokpit on eraldatud kajutist veetiheda vaheseinaga, kinnine ehk tormikindel kokpit on jahi sisemusest veetihedalt eraldatud. Isetühjeneva kokpiti põhi asub veeliinist kõrgemal ning üle parda löönud vesi voolab põhjatorude või ahtriklappide kaudu ise välja.   
+
'''Kokpit''' (inglise keeles ''cockpit'') on [[jaht|jahi]] [[tekk|tekis]] olev ava või süvend, milles on kohad jahi juhile ning [[puri|purjeid]] käsitsevatele [[laevapere]] liikmetele. Lahtine kokpit pole muust jahi tekialusest ruumist eraldatud, poollahtine kokpit on eraldatud kajutist veetiheda vaheseinaga, kinnine ehk tormikindel kokpit on jahi sisemusest veetihedalt eraldatud. Isetühjeneva kokpiti põhi asub veeliinist kõrgemal ning üle [[parras|parda]] löönud vesi voolab põhjatorude või [[ahter|ahtriklappide]] kaudu ise välja.   
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{merelekikon}}
 
 
[[Pilt:kokpit.jpg|thumb|left]]
 

Redaktsioon: 16. märts 2013, kell 09:54

Kokpit (inglise keeles cockpit) on jahi tekis olev ava või süvend, milles on kohad jahi juhile ning purjeid käsitsevatele laevapere liikmetele. Lahtine kokpit pole muust jahi tekialusest ruumist eraldatud, poollahtine kokpit on eraldatud kajutist veetiheda vaheseinaga, kinnine ehk tormikindel kokpit on jahi sisemusest veetihedalt eraldatud. Isetühjeneva kokpiti põhi asub veeliinist kõrgemal ning üle parda löönud vesi voolab põhjatorude või ahtriklappide kaudu ise välja.

Autor: Enn Oja

Mall:Merelekikon