Erinevus lehekülje "Laevaomanik" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
 
1. rida: 1. rida:
'''Laevaomanik''' (inglise ''shipowner''), '''reeder''' on füüsiline või juriidiline isik, kes omab [[laev]]a või laevu või osalust neis. Laevaomanik võib laeva kasutades ise [[reeder]]ina tegutseda või kasutada selleks [[laevaoperaator]]i teenuseid. Laevaomanik on omanikuna kantud [[laevakinnistusraamat]]usse.
+
'''Laevaomanik''' (inglise ''shipowner'') on füüsiline või juriidiline isik, kes omab [[laev]]a või laevu või osalust neis. Laevaomanik võib laeva kasutades ise [[reeder]]ina tegutseda, kasutada selleks lepingu alusel [[laevaoperaator]]i teenuseid või anda laeva laevapereta prahingusse (laevaomaniku side laeva kasutamisega on sel juhul kõige väiksem). Laevaomanik on omanikuna kantud [[laevakinnistusraamat]]usse.
  
 
==Vaata ka==
 
==Vaata ka==

Viimane redaktsioon: 10. veebruar 2021, kell 19:56

Laevaomanik (inglise shipowner) on füüsiline või juriidiline isik, kes omab laeva või laevu või osalust neis. Laevaomanik võib laeva kasutades ise reederina tegutseda, kasutada selleks lepingu alusel laevaoperaatori teenuseid või anda laeva laevapereta prahingusse (laevaomaniku side laeva kasutamisega on sel juhul kõige väiksem). Laevaomanik on omanikuna kantud laevakinnistusraamatusse.

Vaata ka