Erinevus lehekülje "Masinaruum" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''Masinaruum''' on veetihedate vaheseintega laevaruum (või mitu ruumi laevakere harilikult ühes veekindlas vaheosas), kuhu on paigaldatud jõuseade. Nt. asuvad aurulaeval katlaruumis pe...)
 
1. rida: 1. rida:
'''Masinaruum''' on veetihedate vaheseintega laevaruum (või mitu ruumi laevakere harilikult ühes veekindlas vaheosas), kuhu on paigaldatud jõuseade. Nt. asuvad aurulaeval katlaruumis peakatlad, masinaruumis peamasinad ning abimehhanismide ruumis elektrijaam, külmutusseadmed jm. Masinaruumi paigaldatakse ka ballasti-, kuivendus- jt. süsteemide pumbad, laevamehhanismide koht- ja eemaltjuhtimise puldid ning mehaanikatöökoda. Nüüdislaevadel on masinaruum harilikult ahtris.
+
'''Masinaruum''' on veetihedate vaheseintega laevaruum või mitu ruumi [[laevakere]] harilikult ühes veekindlas vaheosas, kuhu on paigaldatud jõuseade.
 +
 
 +
Näiteks aurulaeval asuvad katlaruumis peakatlad, masinaruumis [[peamasin]]ad ning abimehhanismide ruumis elektrijaam, külmutusseadmed jm. Masinaruumi paigaldatakse ka ballasti-, kuivendus- jt. süsteemide pumbad, laevamehhanismide koht- ja eemaltjuhtimise puldid ning mehaanikatöökoda. Nüüdislaevadel on masinaruum harilikult [[ahter|ahtris]].
  
 
{{Mereleksikon}}
 
{{Mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Laevaehitus]]

Redaktsioon: 6. november 2011, kell 00:23

Masinaruum on veetihedate vaheseintega laevaruum või mitu ruumi laevakere harilikult ühes veekindlas vaheosas, kuhu on paigaldatud jõuseade.

Näiteks aurulaeval asuvad katlaruumis peakatlad, masinaruumis peamasinad ning abimehhanismide ruumis elektrijaam, külmutusseadmed jm. Masinaruumi paigaldatakse ka ballasti-, kuivendus- jt. süsteemide pumbad, laevamehhanismide koht- ja eemaltjuhtimise puldid ning mehaanikatöökoda. Nüüdislaevadel on masinaruum harilikult ahtris.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.