Mereviki:Juhend

Allikas: Mereviki
Redaktsioon seisuga 24. aprill 2009, kell 09:23 kasutajalt Mairold2 (arutelu) (New page: ===START=== ;Siia esialgu see, mis ma töö käigus õpin ja soovin teistega jagada 0. Link: :http://195.50.203.99/mediawiki Praegu meeskond Jaan, Malle, Mairold ja Enn. Seda linki me...)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

START

Siia esialgu see, mis ma töö käigus õpin ja soovin teistega jagada

0. Link:

http://195.50.203.99/mediawiki

Praegu meeskond Jaan, Malle, Mairold ja Enn. Seda linki me veel ei levita kellelegi teisele. Alar ja Vta sysop on tehnilise külje toetajad. Kui üks meist arvab, et kedagi võiks kaasata, siis peavad teised sellest teadma. Enne sügist või talve me seda linki ei avalikusta, enne kui on arvestatav hulk artikleid ette näidata. Ja avalikustamise ajaks saame ka me lingile hea nime, nimevarjantideks on praegu www.eme.ee ja www.mereentsüklopeedia.ee (need nimed veel kasutamata, peame endale omastama). Sügiseks oleme ka ise selle veebikeskkonna vilunumad kasutajad ja oskame teisi juhendada, aidata ja piirata.


1. Tsitaat: Vikipeedia on viki. Igaüks, nii registreeritud kui ka registreerimata kasutaja, võib muuta ükskõik millist Vikipeedia lukustamata artiklit. Muudatused ilmuvad pärast käsku "Salvesta" artiklisse koheselt.

NB! See tähendab, et kui ei soovi, et keegi su artiklit täiendab, saab selle alati lukustada. Või kui tunned, et artikkel on peale tegemist, täiendusi, arutelu jm VALMIS, siis saad edaspidiste "hulguste" kaitseks artikli blokeerida. Kõiki administraatori õigusega kontrolli võimalusi ja vahendeid me alles õpime tundma.

Aga eks see küsimus tekib eelkõige siis, kui me rohkem inimesi tegevusse kaasame.


2. Kasutusjuhend Vikipeedias: http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Kuidas_lehte_redigeerida#Uue_lehek.C3.BClje_loomine

                      http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Abilehtede_sisukord


2.1 Logi sisse - registreeri end kasutajaks. Iga uus kasutaja ilmub siia nimekirja: http://195.50.203.99/mediawiki/index.php/Eri:Listusers


2.2 Kõige lihtsam artikli lisamise algus: Sisestage artikli pealkiri Vikipeedia otsingusse ja vajutage nuppu "Mine". Kui Vikipeedias vastav artikkel puudub, tuleb ette lehekülg, millelt leiate punase lingi uue lehekülje loomiseks (create this page). Proovi kohe sõnaga "laev" - seda artiklit meie EMEs veel ei ole.


3. Standardartikkel Vikipeediast (see ei ole meie oma, leidsin lihtsalt suurest Vikist): http://et.wikipedia.org/wiki/Laev, pange tähele, seal on märge, et artikkel vajab redigeerimist st see on avatud redigeerimiseks.

4. Minu esimene töö EMEsse: http://195.50.203.99/mediawiki/index.php/Fryderyk_Chopin%2C_baaslaev See on pooleli veel. Ses suhtes on Viki keskkond hea, et ma saan ise oma artikliga seal keskkonnas tegeleda ükskõik kus arvutis. Ja hea ka see, et kui keegi teine sinu artiklit täiendab (jälg jääb alati järele), siis tuleb sellest e-mailile ka teade ja saad kiirelt reageerida.


5. Suur töö esmalt reeglite ja juhendite ettevalmistamine, üks päev võtan ette ja täiendan ka esilehte. Tegelen ka veebilehe nime registreerimisega (uurin, palju see maksab ja mis selleks teha vaja on).

Ma ise ei ole selles keskkonnas väga vilunud veel, aga usun, et kui 5 artiklit valmis pusitud, siis juba osavam ja artikli koostamine väga lihtne.

Jõudu tööle,

Mairold Loomisel uus merendusalane teatmeteos: http://www.mereblog.com/?p=1950