Erinevus lehekülje "Ookean" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''ookean''' kr ''ookean'os'' - maailmamere suurim osa, mis ümbritseb mandreid. Maailmamere jaotus ookeanideks on kokkuleppeline. Valdavalt jaotatakse maailmameri 4 ookeaniks - Vaikseks, ...)
 
P (2 redaktsiooni)
 
(ei näidata ühe teise kasutaja üht vahepealset redaktsiooni)
1. rida: 1. rida:
'''ookean''' kr ''ookean'os'' - maailmamere suurim osa, mis ümbritseb mandreid. Maailmamere jaotus ookeanideks on kokkuleppeline. Valdavalt jaotatakse maailmameri 4 ookeaniks - Vaikseks, Atlandi ja India ookeaniks ning Põhja-Jäämereks. Vahel esitatakse eraldi ookeanina - Lõunamerena - ka 60° lõunalaiusest lõunapoole jäävat Antarktikat ümbritsevat maailmamere osa.
+
'''Ookean''' (kreeka ''ookean'os'') on maailmamere suurim osa, mis ümbritseb mandreid. Maailmamere jaotus ookeanideks on kokkuleppeline. Valdavalt jaotatakse maailmameri neljaks ookeaniks - Vaikseks, Atlandi ja India ookeaniks ning Põhja-Jäämereks. Vahel esitatakse eraldi ookeanina - Lõunamerena - ka 60° lõunalaiusest lõunapoole jäävat Antarktikat ümbritsevat maailmamere osa.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}
  
[[Pilt:ookean1.gif|thumb|left]]
+
[[Kategooria:Veekogud]]
[[Pilt:ookean2.gif|thumb|left]]
 

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 18:20

Ookean (kreeka ookean'os) on maailmamere suurim osa, mis ümbritseb mandreid. Maailmamere jaotus ookeanideks on kokkuleppeline. Valdavalt jaotatakse maailmameri neljaks ookeaniks - Vaikseks, Atlandi ja India ookeaniks ning Põhja-Jäämereks. Vahel esitatakse eraldi ookeanina - Lõunamerena - ka 60° lõunalaiusest lõunapoole jäävat Antarktikat ümbritsevat maailmamere osa.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.