Erinevus lehekülje "Põimpulgad" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''põimpulgad''' (/põimipulgad) - 30-50cm pikad sirged või kergelt kaardus pulgad valmiskootud võrgulina venitamiseks. Põimpulga ühes otsas on nupp või paksend, teine ots on terav. ...)
 
1. rida: 1. rida:
'''põimpulgad''' (/põimipulgad) - 30-50cm pikad sirged või kergelt kaardus pulgad valmiskootud võrgulina venitamiseks. Põimpulga ühes otsas on nupp või paksend, teine ots on terav. Põimpulgad aetakse võrgu kummagi poole ääresilmadest läbi, seejärel tõmmatakse võrk keerdu, keeratakse pooleks ja pannakse mitmeks päevaks rippuma, raskus allservas. Venitamise tulemusena võtavad võrgusilmad ühtlase kuju.
+
'''Põimpulgad''', ka '''põimipulgad''' on 30-50 cm pikad sirged või kergelt kaardus pulgad valmiskootud võrgulina venitamiseks. Põimpulga ühes otsas on nupp või paksend, teine ots on terav. Põimpulgad aetakse võrgu kummagi poole ääresilmadest läbi, seejärel tõmmatakse võrk keerdu, keeratakse pooleks ja pannakse mitmeks päevaks rippuma, raskus allservas. Venitamise tulemusena võtavad võrgusilmad ühtlase kuju.
põlvik - knii
 
 
 
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}

Redaktsioon: 12. märts 2013, kell 15:13

Põimpulgad, ka põimipulgad on 30-50 cm pikad sirged või kergelt kaardus pulgad valmiskootud võrgulina venitamiseks. Põimpulga ühes otsas on nupp või paksend, teine ots on terav. Põimpulgad aetakse võrgu kummagi poole ääresilmadest läbi, seejärel tõmmatakse võrk keerdu, keeratakse pooleks ja pannakse mitmeks päevaks rippuma, raskus allservas. Venitamise tulemusena võtavad võrgusilmad ühtlase kuju.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.