Erinevus lehekülje "Põrkeseadmed" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''põrkeseadmed''' - sadamakai merepoolses ääres paiknevad mitmesugused seadmed, mis kaitsevad sadamakaid ja laevakeret võimalike vigastuste vastu laeva sildumisel ning laeva seismisel...)
 
1. rida: 1. rida:
'''põrkeseadmed''' - sadamakai merepoolses ääres paiknevad mitmesugused seadmed, mis kaitsevad sadamakaid ja laevakeret võimalike vigastuste vastu laeva sildumisel ning laeva seismisel kai ääres lainetuse korral. Põrkeseadmetes neeldub laeva liikuvjõud ning väheneb laeva kahjulik surve kaile. Varem kasutatud põrkeprussid ja lihtvendrid ei suuda kaasajal kaitsta kaid ja suurt laeva, sellepärast kasutatakse nüüd mitmesuguseid mehaanilisi ja veesurvelisi surveleevendeid. Sadamates, kus veetase suuresti kõigub, kasutatakse ujuvaid kummist või plastist koosnevaid põrkeseadmeid.  
+
'''Põrkeseadmed''' on sadamakai merepoolses ääres paiknevad mitmesugused seadmed, mis kaitsevad sadamakaid ja laevakeret võimalike vigastuste vastu laeva sildumisel ning laeva seismisel kai ääres lainetuse korral. Põrkeseadmetes neeldub laeva liikuvjõud ning väheneb laeva kahjulik surve kaile. Varem kasutatud põrkeprussid ja lihtvendrid ei suuda kaasajal kaitsta kaid ja suurt laeva, sellepärast kasutatakse nüüd mitmesuguseid mehaanilisi ja veesurvelisi surveleevendeid. Sadamates, kus veetase suuresti kõigub, kasutatakse ujuvaid kummist või plastist koosnevaid põrkeseadmeid.  
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
7. rida: 7. rida:
 
[[Pilt:pqrkeseadmed1.jpg|thumb|left]]
 
[[Pilt:pqrkeseadmed1.jpg|thumb|left]]
 
[[Pilt:pqrkeseadmed2.jpg|thumb|left]]
 
[[Pilt:pqrkeseadmed2.jpg|thumb|left]]
 +
 +
[[Kategooria:Sadam]]

Redaktsioon: 18. märts 2011, kell 23:05

Põrkeseadmed on sadamakai merepoolses ääres paiknevad mitmesugused seadmed, mis kaitsevad sadamakaid ja laevakeret võimalike vigastuste vastu laeva sildumisel ning laeva seismisel kai ääres lainetuse korral. Põrkeseadmetes neeldub laeva liikuvjõud ning väheneb laeva kahjulik surve kaile. Varem kasutatud põrkeprussid ja lihtvendrid ei suuda kaasajal kaitsta kaid ja suurt laeva, sellepärast kasutatakse nüüd mitmesuguseid mehaanilisi ja veesurvelisi surveleevendeid. Sadamates, kus veetase suuresti kõigub, kasutatakse ujuvaid kummist või plastist koosnevaid põrkeseadmeid.

Autor: Enn Oja

Allikas: Mereleksikon, 1996