Erinevus lehekülje "Põrutamispüük" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(New page: '''põrutamispüük''' - sügisel noore jääga madalast rannikuveest kalapüük, milles kala lüüakse nuiaga või kirvesilmaga läbi jää uimaseks, seejärel lüüakse jää katki ning ...)
 
1. rida: 1. rida:
'''põrutamispüük''' - sügisel noore jääga madalast rannikuveest kalapüük, milles kala lüüakse nuiaga või kirvesilmaga läbi jää uimaseks, seejärel lüüakse jää katki ning kala võetakse käe, kahva või ahinguga välja. Harilikult kasutatakse u 1,5m pika varrega puust põrunuia (/põksunuia/jääpõksunuia). Murretes: jääpõks/kalapõks/kalapeks.
+
'''Põrutamispüük''' on sügisel noore jääga madalast rannikuveest kalapüük, milles kala lüüakse nuiaga või kirvesilmaga läbi jää uimaseks, seejärel lüüakse jää katki ning kala võetakse käe, [[kahv]]a või [[ahing]]uga välja. Harilikult kasutatakse umbes 1,5 m pika varrega puust põrunuia (ka põksunuia või jääpõksunuia). Murretes: ''jääpõks'' ''kalapõks'' ''kalapeks''.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}
 +
 
 +
[[Kategooria:Kalapüük]]

Redaktsioon: 20. veebruar 2013, kell 20:35

Põrutamispüük on sügisel noore jääga madalast rannikuveest kalapüük, milles kala lüüakse nuiaga või kirvesilmaga läbi jää uimaseks, seejärel lüüakse jää katki ning kala võetakse käe, kahva või ahinguga välja. Harilikult kasutatakse umbes 1,5 m pika varrega puust põrunuia (ka põksunuia või jääpõksunuia). Murretes: jääpõks kalapõks kalapeks.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.