Erinevus lehekülje "Purjelaev" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P
2. rida: 2. rida:
 
'''Purjelaev''' ehk purjekas on [[puri|purjedega]] laev, mille kogu purjepind on küllaldane tuules iseseisvalt edasiliikumiseks ja pööramiseks.
 
'''Purjelaev''' ehk purjekas on [[puri|purjedega]] laev, mille kogu purjepind on küllaldane tuules iseseisvalt edasiliikumiseks ja pööramiseks.
  
[[Purjestus]]e järgi jaotatakse purjelaevad (täis- ja osalise) raapurjestusega laevadeks ([[täislaev]], [[parklaev]], [[barkantiin]], [[brigantiin]], [[prikk]], [[marss-seilkuunar]]) ja pikipurjestusega laevadeks ([[kuunar]], [[kutter]], [[luup]], [[lüüger]]). Osa purjelaevadest ei kuulu oma purjede paigutuse ja purjetüübi poolest põhitüüpide hulka.
+
[[Purjestus]]e järgi jaotatakse purjelaevad (täis- ja osalise) raapurjestusega laevadeks ([[täislaev]], [[parklaev]], [[barkantiin]], [[brigantiin]], [[prikk]], [[marsseilkuunar]]) ja pikipurjestusega laevadeks ([[kuunar]], [[kutter]], [[luup]], [[lüüger]]). Osa purjelaevadest ei kuulu oma purjede paigutuse ja purjetüübi poolest põhitüüpide hulka.
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}

Redaktsioon: 24. november 2011, kell 00:08

Purjelaev ehk purjekas on purjedega laev, mille kogu purjepind on küllaldane tuules iseseisvalt edasiliikumiseks ja pööramiseks.

Purjestuse järgi jaotatakse purjelaevad (täis- ja osalise) raapurjestusega laevadeks (täislaev, parklaev, barkantiin, brigantiin, prikk, marsseilkuunar) ja pikipurjestusega laevadeks (kuunar, kutter, luup, lüüger). Osa purjelaevadest ei kuulu oma purjede paigutuse ja purjetüübi poolest põhitüüpide hulka.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.