Erinevus lehekülje "Süst" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P (4 redaktsiooni)
 
(ei näidata ühe teise kasutaja üht vahepealset redaktsiooni)
2. rida: 2. rida:
 
'''Süst''' on nooljas kergainest (plast, alumiinium, present) veesõiduk, mida kasutatakse peamiselt spordis (aerutamine, süstaslaalom) ja veematkamises.  
 
'''Süst''' on nooljas kergainest (plast, alumiinium, present) veesõiduk, mida kasutatakse peamiselt spordis (aerutamine, süstaslaalom) ja veematkamises.  
  
Valdavalt kasutatakse süsta siseveekogudel, eskimod sõidavad kajaki ja umiakiga ka rannikumerel. Süst on pealt kinnine, süsturi jaoks on ava, mis pärast tema kohaleistumist kaetakse veekindla klapiga. Süst liigub kahelabalist [[aer]]u vaheldumisi kummaltki poolt süsta tõmmates. Esimese kaasaegse süsta ehitas 1860. aastal John MacGregor. 1980ndate lõpus hakati süste valmistama ka Tallinnas.
+
Valdavalt kasutatakse süsta siseveekogudel, eskimod sõidavad kajaki ja umiakiga ka rannikumerel. Süst on pealt kinnine, süsturi jaoks on ava, mis pärast tema kohaleistumist kaetakse veekindla põllega. Süst liigub kahelabalist [[aer]]u vaheldumisi kummaltki poolt süsta tõmmates. Esimese kaasaegse süsta ehitas 1860. aastal John MacGregor. 1980ndate lõpus hakati süsti valmistama ka Tallinnas.
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
  
 
[[Kategooria:Veesõidukid]]
 
[[Kategooria:Veesõidukid]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 18:44

Süstad meremessil

Süst on nooljas kergainest (plast, alumiinium, present) veesõiduk, mida kasutatakse peamiselt spordis (aerutamine, süstaslaalom) ja veematkamises.

Valdavalt kasutatakse süsta siseveekogudel, eskimod sõidavad kajaki ja umiakiga ka rannikumerel. Süst on pealt kinnine, süsturi jaoks on ava, mis pärast tema kohaleistumist kaetakse veekindla põllega. Süst liigub kahelabalist aeru vaheldumisi kummaltki poolt süsta tõmmates. Esimese kaasaegse süsta ehitas 1860. aastal John MacGregor. 1980ndate lõpus hakati süsti valmistama ka Tallinnas.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.