Erinevus lehekülje "Slämming" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
1. rida: 1. rida:
'''Slämming''' (inglise keeles slamming), '''lämming''' või '''lamming''' on löögid, mis tekivad vastu lainet liikuva laeva esiotsa langemisel põhjaga vastu vett (lainet). Slämmingule eelneb vööri tõus lainete kohale ja laevapõhja osaline väljumine veest pikiõõtsumise tagajärjel. Slämming on eriti suur, kui laine pikkus on ligilähedane laeva pikkusele. Hüdrodünaamiline surve löögi ajal ja kaasnev aeglaselt kustuv vibratsioon võivad laeva vigastada. Vigastuste tõenäosus kasvab laeva kiiruse suurenedes. Slämmingut tuleb sagedamini ette ahtriehitisega laevadel.
+
'''Slämming''' (inglise keeles slamming), '''lämming''' või '''lamming''' on löögid, mis tekivad vastu lainet liikuva [[laev]]a esiotsa langemisel põhjaga vastu vett (lainet). Slämmingule eelneb [[vöör]]i tõus lainete kohale ja laevapõhja osaline väljumine veest pikiõõtsumise tagajärjel. Slämming on eriti suur, kui laine pikkus on ligilähedane laeva pikkusele. Hüdrodünaamiline surve löögi ajal ja kaasnev aeglaselt kustuv vibratsioon võivad laeva vigastada. Vigastuste tõenäosus kasvab laeva kiiruse suurenedes. Slämmingut tuleb sagedamini ette ahtriehitisega ja [[jäämurdevöör]]iga laevadel.
  
 
Autor: Enn Oja
 
Autor: Enn Oja
  
Allikas: Mereleksikon, 1996
+
{{mereleksikon}}

Redaktsioon: 23. märts 2013, kell 20:14

Slämming (inglise keeles slamming), lämming või lamming on löögid, mis tekivad vastu lainet liikuva laeva esiotsa langemisel põhjaga vastu vett (lainet). Slämmingule eelneb vööri tõus lainete kohale ja laevapõhja osaline väljumine veest pikiõõtsumise tagajärjel. Slämming on eriti suur, kui laine pikkus on ligilähedane laeva pikkusele. Hüdrodünaamiline surve löögi ajal ja kaasnev aeglaselt kustuv vibratsioon võivad laeva vigastada. Vigastuste tõenäosus kasvab laeva kiiruse suurenedes. Slämmingut tuleb sagedamini ette ahtriehitisega ja jäämurdevööriga laevadel.

Autor: Enn Oja

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.