Erinevus lehekülje "Slipp" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(Uus lehekülg: ''''Slipp''' (ingl) on *'''1.''' rööbastega kaldtee, mida mööda tõmmatakse laev veest välja või lastakse vette. Laev liigub vankritel vintside abil. On pikislippe...')
 
1. rida: 1. rida:
'''Slipp''' (ingl) on  
+
'''Slipp''' (inglise keelest) on  
*'''1.''' rööbastega kaldtee, mida mööda tõmmatakse [[laev]] veest välja või lastakse vette. Laev liigub vankritel [[vints]]ide abil. On pikislippe (laevu tõstetakse ja lastakse vette, [[vöör]] või [[ahter]] ees) ja põikslippe (laevu tõstetakse ja lastakse vette, külg ees). Slipi juures paiknevad [[staapel|staaplid]], kus laevu ehitatakse või remonditakse. Vt ka [[elling]].
+
*'''1.''' rööbastega kaldtee, mida mööda tõmmatakse [[laev]] veest välja või lastakse vette. Laev liigub vankritel [[vints]]ide abil. On pikislippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, [[vöör]] või [[ahter]] ees, ja põikslippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, külg ees. Slipi juures paiknevad [[staapel|staaplid]], kus laevu ehitatakse või remonditakse.
*'''2.''' laeva ahtris [[veeliin]]ilt algav kaldpind kalatraaleril traali, vaalapüügibaaslaeval vaalade tekile tõmbamiseks.
+
*'''2.''' laeva ahtris [[veeliin]]ilt algav kaldpind kala[[traaler]]il [[traal]]i, vaalapüügibaaslaeval vaalade tekile tõmbamiseks.
 +
 
 +
==Vaata ka==
 +
*[[Elling]]
  
 
{{Mereleksikon}}
 
{{Mereleksikon}}
 +
 +
[[Kategooria:Laevaehitus ja -remont]]

Redaktsioon: 17. juuni 2016, kell 23:38

Slipp (inglise keelest) on

  • 1. rööbastega kaldtee, mida mööda tõmmatakse laev veest välja või lastakse vette. Laev liigub vankritel vintside abil. On pikislippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, vöör või ahter ees, ja põikslippe, millel laevu tõstetakse ja lastakse vette, külg ees. Slipi juures paiknevad staaplid, kus laevu ehitatakse või remonditakse.
  • 2. laeva ahtris veeliinilt algav kaldpind kalatraaleril traali, vaalapüügibaaslaeval vaalade tekile tõmbamiseks.

Vaata ka

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.