Erinevus lehekülje "Tallinna Merekohus" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
(Uus lehekülg: ''''Tallinna Merekohus''' oli kohtuorgan, mis arutas kohaliku laevaliikluse ja merekaubandusega seotud seaduserikkumisi ning laevaavariisid. Tallinna Merekohus asutati vanade...')
 
(järgarvud)
 
1. rida: 1. rida:
'''Tallinna Merekohus''' oli kohtuorgan, mis arutas kohaliku laevaliikluse ja merekaubandusega seotud seaduserikkumisi ning laeva[[avarii]]sid. Tallinna Merekohus asutati vanade hansalinna õigustavade nõrgenemise ajal 1757 ja tegutses kuni Venemaa uue kohtukorralduseni 1889. Tallinna Merekohus langetas otsuseid enamasti rahvusvahelistest meresõidutavadest ja seadustest lähtudes.
+
'''Tallinna Merekohus''' oli kohtuorgan, mis arutas kohaliku laevaliikluse ja merekaubandusega seotud seaduserikkumisi ning laeva[[avarii]]sid. Tallinna Merekohus asutati vanade hansalinna õigustavade nõrgenemise ajal 1757. aastal ja tegutses kuni Venemaa uue kohtukorralduseni, 1889. aastani. Tallinna Merekohus langetas otsuseid enamasti rahvusvahelistest meresõidutavadest ja seadustest lähtudes.
  
 
{{mereleksikon}}
 
{{mereleksikon}}
  
 
[[Kategooria:Merendusasutused]]
 
[[Kategooria:Merendusasutused]]

Viimane redaktsioon: 23. aprill 2018, kell 01:02

Tallinna Merekohus oli kohtuorgan, mis arutas kohaliku laevaliikluse ja merekaubandusega seotud seaduserikkumisi ning laevaavariisid. Tallinna Merekohus asutati vanade hansalinna õigustavade nõrgenemise ajal 1757. aastal ja tegutses kuni Venemaa uue kohtukorralduseni, 1889. aastani. Tallinna Merekohus langetas otsuseid enamasti rahvusvahelistest meresõidutavadest ja seadustest lähtudes.

MERLE2.jpg See artikkel on kirjutatud 1996. aasta Mereleksikoni põhjal.