Erinevus lehekülje "Wärtsilä" redaktsioonide vahel

Allikas: Mereviki
P
P (4 redaktsiooni)
 
(ei näidata ühe teise kasutaja 2 vahepealset redaktsiooni)
5. rida: 5. rida:
 
2005. aastal asutasid [[BLRT Grupp]] ja Wärtsilä ühisettevõtte Wärtsilä BLRT.
 
2005. aastal asutasid [[BLRT Grupp]] ja Wärtsilä ühisettevõtte Wärtsilä BLRT.
  
Wärtsilä toodab peamasinad ja käiturid laevale, mille STX Finland ehitab [[Viking Line]]´ile. Uuele laevale tuleb neli masinat, mis töötavad vedela maagaasiga. Aastal 2013 valmiv laev on siis maailmas esimene suur [[parvlaev]], millel on gaasikütusega peamasinad. Lepingus Wärtsiläga on optsioon samasuguse seadmestu tarnimiseks sõsarlaevale.
+
Wärtsilä tootis peamasinad ja käiturid laevale, mille STX Finland ehitas [[Viking Line]]´ile. Uuele laevale paigaldati neli masinat, mis töötavad vedela maagaasiga. Aastal 2013 valminud [[VIKING GRACE]] sai siis maailma esimeseks suureks [[parvlaev]]aks, millel on gaasikütusega peamasinad. Lepingus Wärtsiläga on optsioon samasuguse seadmestu tarnimiseks sõsarlaevale.
  
 
==Välislingid==
 
==Välislingid==
11. rida: 11. rida:
 
*[http://www.bsr.ee/index.php?lang=est&main_id=58 Wärtsilä BLRT]
 
*[http://www.bsr.ee/index.php?lang=est&main_id=58 Wärtsilä BLRT]
  
[[Kategooria:Laevaehitus ja -remont]]
+
[[Kategooria:Laevatehased]]

Viimane redaktsioon: 18. veebruar 2015, kell 18:56

Wärtsilä on Soome börsiettevõte, mis on tänapäeval keskendunud peamiselt laevamasinate ja -käiturite, aga ka elektrijaamade diiselmootorite tootmisele. 2009. aasta lõpus andis Wärtsilä tööd 18 541 inimesele.

1834. aastal ühest Karjala saeveskist alguse saanud metallitööstus muutus 20. sajandi keskel suureks kontserniks, millesse kuulusid Helsingi ja Turu laevatehased, Arabia keraamikatööstus, klaasitehas jm. Laevatehaste pankrotistumise järel 1990. aastal on need mitu korda omanikku vahetanud ning kuuluvad nüüdseks kontserni STX Europe.

2005. aastal asutasid BLRT Grupp ja Wärtsilä ühisettevõtte Wärtsilä BLRT.

Wärtsilä tootis peamasinad ja käiturid laevale, mille STX Finland ehitas Viking Line´ile. Uuele laevale paigaldati neli masinat, mis töötavad vedela maagaasiga. Aastal 2013 valminud VIKING GRACE sai siis maailma esimeseks suureks parvlaevaks, millel on gaasikütusega peamasinad. Lepingus Wärtsiläga on optsioon samasuguse seadmestu tarnimiseks sõsarlaevale.

Välislingid