Arutelu:KINDRAL KURVITS

Allikas: Mereviki

Selguse huvides võiks kõikide piirivalvelaevade nime ees olla ka lühend pardanumbriga, sest sel juhul on number ja nimi seotud. Näiteks kasutatakse ühes tekstis lühendit PVL-101, teises aga nime KINDRAL KURVITS, tegu on aga sama laevaga, millest asjasse mittesüvenenud inimene ei pruugi aru saada. Samuti on piirivalvelaevastikus olnud ka laev nimega PVL-101 ja neid ainult pardanumbri "nimega" laevu oli teisigi. Sama süsteemi järgi tegin ka kunagi Vikipeedias piirivalvelaevade artiklid.Tauri 1. mai 2013, kell 13:00 (EEST)

Arvan, et ei. Küll aga võiks see olla esimeses lauses, nn definitsioonis. Põhjendus - nii nagu igasugused seda tüüpi lühendid kui HMS, MS, AL, PL vms jutumärkide ees ei ole laevanime osa, ei peaks neid ka artikli pealkirja panema. Seda enam, et ka selles vallas käib mitmesuguseid tuulepuhanguid, näiteks nimetatakse asutuse mingi struktuurimuutuse tõttu 111 ümber 211ks jne. Mistahes lühendid peaksid laevaartiklite pealkirjades olema seda tüüpi juhtumeil, kui (tavaliselt firmat tähistav) lühend on laevanime osa, näiteks nimedes nagu "MSC FLAMINIA", "FESCO ALEUT" või "SCF Tobolsk". Kui laeva nimi koosnebki lühendist ja pardanumbrist, nagu näiteks "EVA 320" või "PVL 101", siis peab see muidugi artikli pealkirjas olema. Madli 2. mai 2013, kell 00:53 (EEST)
Märganud, et uuesti on kasutusele võetud pardanumber PVL 101, tuletan meelde, et edaspidi peab tulema ka artikkel laevast nimega "PVL 101", seda enam ma siinse artikli pealkirja pardanumbrit panna ei soovitaks. Madli 2. mai 2013, kell 01:01 (EEST)
Laevaregistris on laeva nimi selgelt KINDRAL KURVITS. Ümbersuunamise peaks vastupidiseks tegema. Madli 7. detsember 2013, kell 02:50 (EET)