Arutelu:Laevade loend

Allikas: Mereviki

Madli: Mul on veel üks ettepanek, millele oleks vaja tagasisidet, tuli meelde seoses "Meloodiaga", mis on just sobiv näide:

Laevade nimed võiksid olla märksõnana viimase nimega, mis laeval oli Eesti lipu all: "Meloodia" oli Eesti lipu all ka nimega "Mare Balticum" ja kannab praegu nime "ARV 1", aga laeva kõik eelmised ja järgmised nimed võiksid artiklis olla boldis.

Suures Vikipeedias on mõnel juhul muudetud uus (praegune) nimi märksõnaks, aga selle all ei pruugita otsida - vastupidi eeldatavasti saavad palju alles artiklist praeguse nime teada. On ka võimalik teha ümbersuunamislehekülg "Mare Balticum", mis viiks kohe "Meloodia" peale. Ka sellist võimalust on Vikipeedias mõnede teiste asjade, mitte laevade puhul kasutatud.

Arvan, et mõelge järele, kuidas oleks otstarbekam, ja andke teada. Siis saaks algusest peale ühes stiilis jätkata ega peaks palju ümber tegema.


Mõistlik ettepanek, Jätkame nii. Kui vaid selle laevade malli ja purserfunktsiooniga mäele saaks. Mairold 8. november 2010, kell 07:50 (EET)

Madli: Tegin ümber punased laevanimede lingid, mis kirjutasin artiklisse Erich Moik. Kui tegu on laevanimega, mis ei lange kokku (merelise) üldnime või mõne isikunimega, siis võiks see olla harilikul viisil kirjutatud, nt lihtsalt Regina Baltica, teistel juhtudel tuleks nime järel sulgudesse panna (laev). Kui on mitu ühenimelist laeva, siis oleks vist õige kirjutada sulgudesse ka ehitusaasta, nt. Estonia (laev 1980). SELLELE ETTEPANEKULE TAHAKSIN HEAMEELEGA TAGASISIDET, et mitte tühja tööd teha. Suur- ja väiketahelisi homonüümseid märksõnu see masin minu meelest ei erista (nt Anna ja ANNA).

Minuarust eristab suuri ja väikseid tähti. Jääb siis nii, et laevade nimed pealkirjas läbiva suurtähega, aga tekstis sees normaalselt (see eeldab muidugi siselingitekitamist suurte tähtedega nimele). Mairold 8. november 2010, kell 07:56 (EET)
Proovisin, eristab küll. Arvan, et õige oleks teha nii, nagu tegin LIVONIAGA. Artikkel on selle nime all, sest see oli viimane nimi Eesti lipu all. Sellele peaks olema suunamine eelmiselt laeval Eestis olnud nimelt ARNOLD VEIMER - keegi võib ka selle nime all otsida (paraku #redirect siin ei tööta). Aga praegune nimi TROSSÖ on artiklis kirjas. Kui saab veel uuema nime, võib ka selle artiklisse lisada. Arvan, et meile on olulised just laeval Eestis olnud nimed, pärast seda võidakse veel mitu korda edasi müüa ja ümber nimetada. Madli 8. november 2010, kell 23:25 (EET)
Pooldan, et märksõna oleks viimase nime järgi Eesti lipu all ja et artikli pealkirjas on laeva nimi suurtähtedega kirjutatud ja artikli sees laevade nimed väikeste tähtedega (va esimene). Seda ümbersuunamislehtede asja ma ei poolda väga. Kui artiklis on olemas nimi Mare Balticum näiteks ja kui inimene otsib selle nime järgi seda laeva ja vajutab "Otsi", siis ta jõuab MELOODIA artiklisse, kus on sellest laevast kirjutatud. Või siis otsib märksõna Trossö ja jõuab artikli LIVONIA juurde. Inimesed kirjutavad enamasti väiketähtedes ja kui artiklis endised ja tulevased nimed on väikeste tähtedega, siis ei tohiks otsimisel probleeme olla. Inimene peaks leidma selle artikli. Tauri 9. november 2010, kell 18:55 (EET)

Mis siin juhtunud on, et tähe peale klikkamisel viskab selle tähe juurde mitte laevade loendis, vaid registris? Madli 19. detsember 2010, kell 00:47 (EET)