Arutelu:Siht

Allikas: Mereviki

Tere Jaan,
tänud esimese artikli eest, ootame järgmisi. Viitelauses on mingi konks, vaja kohendada (sulg algab, aga ei lõpe). Ja pildi allkirjad üle vaadata.
Mairold 8. aprill 2010, kell 10:17 (EEST)

Ei pea definitsioonis mainima, et siht on soovituslik või kohustuslik, siht on siht, kui ta on olemas. Mairold 8. aprill 2010, kell 12:54 (EEST)


Igaks juhuks vaja üle korrata: Siht pinnal on määratud kahe punktiga. Navigatsioonimärgistuse süsteemis määravad sihi kaks sihimärki, eesliide "liit-" viitab sellele, et süsteem peaks lisaks ühele sihile koosnema "veel millestki" (liitsihi komponentideks peaks olema mitu sihti, aga vähemalt Eestis selliseid ei ole). Ka filoloogiliselt on sõna liitsiht vale. Seadusandluses on sõna kasutusel vaid kaks korda (kahes määruses), aga järgmistes redaktsioonides muudetakse needki. Mairold 28. september 2010, kell 13:55 (EEST)

Pärtel Keskküla kirjutas: Seni ametlikult kasutatud mõiste liitsiht päritolu ei ole selge, kuid eesliite "liit-" kasutamiseks puudub siiski sisuline põhjendus, kuna süsteem ei sisalda muud kui ühe sihi määratlemiseks vajalikud märgid. Mairold 20. november 2010, kell 07:36 (EET)